22 Aralık 2016 Perşembe 19:58
DOĞU PERİNÇEK, “DENİZ BİTTİYSE, KARADA YÜRÜMEYİ BİLECEKSİN!”
Bakırköy İş Adamları Derneği, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i misafir etti. Son günlerde ülkemizde yaşanan olayları değerlendiren Perinçek, “Bu buluşma sıradan bir buluşma değil, Türkiye’yi karanlıktan kurtaracak aydınlar buluşmasının bir parçasıdır” dedi.
Programın açılış konuşmasını yapan BİAD Başkanı Salim Yılmaz, karanlık günlerden geçtiğimiz bu günlerde, ‘önce vatan’ diyen Perinçek ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek katılımcıları selamladı.

RUS BÜYÜKELÇİSİ BİZİM DE ŞEHİDİMİZDİR!
Son dönemlerde yaşanan Fetö Darbe girişimini, terör olaylarını ve ülke ekonomisini sırasıyla ele alan Perinçek, son olarak Rusya Büyükelçisi’ne yapılan saldırıdan bahsederek, “Türkiye-Rusya dostluğuna kurşun sıktılar. Büyükelçiyi vurdular ama dostluğu vuramadılar” dedi. Rusya ve Türkiye yönetimlerinin akıllı tutumları sayesinde ülkeler arasın bir gerginliğin yaşanmadığını ifade eden Perinçek, Andrey Karlov’a nın yalnız Rusya’nın değil, bizim de şehidimiz olduğunu söyledi.
Beşiktaş’ta polislerin, Kayseri’de askerlerin, son olarak da Ankara’da Rusya Büyükelçi’nin şehit edilmesindeki amacın başka olduğunu sözlerine ekleyen Perinçek, “Bu tezgahı hazırlayanların yaratmak istediği imaj; bir büyükelçiye bile sahip çıkamayan, can güvenliği olmayan, istikrarsız ve ekonomik krizde bir ülkedir. Polis hem şehit, hem katil. Bu oyuna gelmeyelim” dedi.
Aslında yaşananların yeni bir Türkiye-ABD savaşı olduğunu ifade eden Doğu Perinçek, Türkiye’nin Fırat Kalkanı Harekâtı'yla Amerikan Koridoruna girdiğini, ABD’nin “Kara gücüm” dediği PKK ve PYD’yi kökünden temizleme hedefinde ilerlediğini, bu durumdan rahatsız olan ABD’nin de Türkiye’de bir otorite boşluğu yaratma peşinde olduğunu sözlerine ekledi.
KEMALİST GELENEKLERE BAĞLI ORDU, AMERİKAN GLADYATÖRLERİNİ YENMİŞTİR!
Fetö’nün arkasında ise büyük bir küresel güç olduğunu söyleyen Perinçek, 15 temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini değerlendirerek, doğuda yaşanan savaşın önce İstanbul’a, sonra da yurdun dört bir yanına dağılışı olarak bahsetti. BOB Eş Başkanı olarak ülkenin başına oturtulan AKP’nin, darbe girişiminden sonra hükümet değişikliği yaşadığını da sözlerine ekleyen Perinçek, “Sağ partiler kafesinden çıktı. AKP ve MHP tabanları ellerinde bayraklarla alanlara çıktı. Millet olarak ABD emperyalizmine karşı çıkıldı ve ülkede ortak eylemler başladı. ABD’nin Türkiyede ki prestiji sarsıldı. 15 temmuz darbe girişimi aslında hükümet değişikliğidir” dedi.
Türkiye’nin 2014 yılından itibaren bir karar sürecine girdiğini ifade eden Perinçek, “Silivri duvarlarını hep beraber yıktık. ABD’nin BOP projesi ile PKK yasallaşacak, Türkiye bölünmeye gidecekti. Ama Türkiye PKK üzerine gitti, açılımın önü kapatıldı” ifadelerini kullanarak, Suriye’nin Amerika’yı yendiğini söyledi.

YOBAZ TERÖRÜNE KARŞI HEP BİRLİKTE MÜCADELE ETMELİYİZ!
İran, Irak, Suriye, Türkiye, Lübnan, Azerbaycan, Mısır ve hatta Çin’in taraf olduğunu belirten Perinçek, etnik terörizm, dinsel ve mezhepsel terörizm, fanatizm tabanlı terörizme karşı duyarlı olup, yobaz terörüne karşı hep birlikte mücadele etmemiz gerektiğini sözlerine ekledi.
Türkiye’nin geleceğinin Asya’da olduğunu belirten Perinçek, “Atatürk’ün dediği gibi biz mazlumlar ülkesiyiz” diyerek, dünya ekonomisine katkı sağlayan ülkelerin, Çin ve Hindistan gibi mazlum ama başı dik ülkeler olduğunu ifade etti.
BATI BATMIŞTIR, AVRASYA ÇAĞI BAŞLAMIŞTIR!
Batıda ümitlerin bittiğini, batının battığını ve Avrasya Çağı’na girdiğimizi söyleyen Perinçek, Amerikada'ki seçimi dahi Suriyede’ki direnişin belirlediğini ifade ederek, ülkemizin üretim ekonomisine geçmek zorunda olduğunu, yerli üreticiyi, tarımı, gümrüğü desteklemek zorunluluğunun artık kaçınılmaz olduğunu sözlerine ekledi.
Ülkede Vatan Partisi programlarının gündeme girdiğini ve Atatürk devrimlerinin de örnek alınmasını kaçınılmaz son olarak gördüklerinin altını çizen Perinçek, “Lozanda bizim gerçeğimiz ama bu çıkışlar tıkalı. Atatürk'ün modern bir devrimi var. Rusya ve Çin’le yaptığımız görüşmelerde onlarda bize Atatürk yönetimini istediğini söylüyor. İslamcı ve Laik olmayan bir yönetimi onlar da tehtit görüyor. Ekonomik iş birliği yapacağımız ülkeler de Atatürk yönetimi istiyor. İran bile güvenliği açısında Atatürk yönetimi istiyor” dedi. Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” söylemini “Komşularla barış, yurtta barış olarak değerlendirdi.
Perinçek, Türkiye’nin komşularla barışı sağladıktan ve kendini hak ettiği saygınlığa getirdikten sonra Asya’da şerefli konumunu alacağını, tüm dünya ülkelerinin de adımlarını ona göre atacağını söyledi.
“Vatanımızı bölemez, Atatürk devrimini yıkamazsın ey Amerika! Bu sevdaları bırakın ilişkimiz düzelsin” diyerek dış güçlere seslenen Perinçek, tüm bunların kendiliğinden olmayacağını, bir irade ve hükümetin bu işi başaracağını söyledi.

VATANSEVERLER OLARAK ORTAYA BİR SİYASİ İRADE KOYMALIYIZ!
Akp ile Türkiye’nin geleceğe tutarlı yürümesinin mümkün olmayacağını da sözlerine ekleyen Perinçek, vatanseverler olarak siyasi bir iradenin yaratması gerektiğinin altını çizdi.
Açıklamalarının sonunda “Kadın erkek hep birlikte çalışıp, milli seçeneği ülkenin önüne koymamız lazım” diyen Perinçek, katılımcıların sorularına da cevap verdi
Ermeni soykırımı yasalarının devam edip etmediğini ve durumun ne olduğunu soran BİAD Başkanı Salim Yılmaz'a cevap veren Perinçek, böyle bir iddianın kalktığını ifade etti. Ermeni soykırımının bir suç tanımı olduğunu söyleyen Perinçek, "Yetkili İnsan Hakları Mahkemesi, böyle bir karar yok diyor, dolayısı ile hükmü yok, yani soykırım yok" dedi.
HERKESE VE HER ŞEYE MEYDAN OKUYARAK SİYASET YAPAMAZSIN!
Bakırköylüler Derneği Yöneticilerinden Oya Erakıncı’nın, R. Tayyip Erdoğan'ın milli seferberlik çağrısına olumlu cevap Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e, hukümette Fetö temizliği yapılmamışken, Gazeteciler ve HDP’li vekiller içerideyken, AKP’nin de içinde olduğu bir seferberlik çağrısının ne kadar sağlıklı olabileceğini sorması üzerine cevap veren Perinçek, gecenin en can alıcı sorusunun geldiğini söyledi, “Her şeye ve her kese meydan okuyarak siyaset yapılmaz” dedi.
R. Tayyip Erdoğan’ı devirmek için AKP tezgahının yapıldığını ileri süren Perinçek, ülkenin işçisine, sanayicisine meydan okuyarak, ordusunu, polisini ve çiftçisini yok sayarak yöneticilik yapılmayacağını sözlerine ekledi.
“Deniz bittiğine göre, karada yürümeyi öğreneceksin” diyen Perinçek, “Zora düştüğünüz zaman hemen Atatürk fotoğrafları astınız. Siz bile sığındığınıza göre demek ki Atatürk ölmedi” ifadelerini kullandı.
“Bir ülkeyi yönetiyorsan güçlerini koruyacaksın” diyerek konuşmasına devam eden Perinçek, ülkenin aydın kesimlerinin bir araya gelerek, “Biz hükümete talibiz” demesi gerektiğinin altını çizdi.
CHP’nin Fetö mağdurlarına dayanarak iktidar partisine karşı çıktığını, HDP’nin de 6 milyonu temsil ettiği düşünülerek siyaset olmayacağını söyleyen Perinçek, Atatürk ve devrimlerini kaldırarak, bayrak asarak yapılan siyasetin de samimiyetine inanmadıklarını belirtti.
HDP 6 MİLYON’U DEĞİL, PKK’YI TEMSİL EDİYOR!
“Parlomentoya PKK’yı sokarak ülkeyi terörden kurtaramazsın” diyen Perinçek, HDP’nin de 6 milyonu değil, PKK’yı temsil ettiğini iddia etti. CHP’nin de yanlış yolda olduğunu sözlerine ekleyen Perinçek, “Mehmetçik ölünce Diyarbakır, Cizre ayakta. HDP halkın değil, bölünmenin ve terörün temsilcisidir” ifadelerini kullandı.
Ülkeyi birleştiren kurumun da meclis olduğunun altını çizen Perinçek, Ankarada'ki mecliste ancak halkın birleşeceğini, Başkanlık sisteminin de meclisten ya da referandumdan geçmeyeceğini iddia etti.
MİLLİ SEFERBERLİK HÜKÜMETİ KURALIM!
İyimser olmanın gerektiğini, dünya dengelerine baktığımız zaman ülkenin Atatürk ve vatanseverlik birikimini, çağdaş bir toplum kurma özlemini hesap ederek geleceğin aydınlık olacağını, AKP’siz bir hükümetin de kurulamayacağını belirten Perinçek, “Ben diyorum ki hep beraber bir hükümet kuralım. Ben Milli Seferberlik Hükümeti öneriyorum. Lanetleyerek, başsağlığı ve geçmiş olsun diyerek memleketi kurtaramayız. AKP’nin tek başına bu işi yürütemeyeceğini görüyorum. Devletin ve milletin güçlerini birleştirmeden bu işin içinden çıkamayız.” dedi.
Son olarak, “Madem onlar bir hükümet krizi yaratmak istiyor biz de hükümeti güçlendirerek onlara cevap verebiliriz. Tabanı MHP, CHP ve Vatan Partisi ile genişletip, güçleri birleştirebiliriz. Bunu yapmak için iç çatışmalara son vermemiz lazım" diyen Perinçek, “Tehdidin boyutlarını dikkate alan bir hükümet çözümü üretmek durumundayız. Bu, AKP hükümetini dışlamak anlamına gelmez. Varolan hükümeti, daha geniş, hatta bütün milleti kucaklayan bir tabana oturtmanın yollarını bulmalıyız. Bu çözüme Millî Seferberlik Hükümeti diyebiliriz. Tayyip Erdoğan Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ve Türkiye’nin şu anda mecliste çoğunluğu oluşturan partisinin lideri. Bu durumda biz AKP’yi dışlayarak, Tayyip Erdoğan’a diktatör diyerek buradan çıkamayız. Tayyip Erdoğan’ın da olduğu, diğer partilerin de içinde bulunduğu bir hükümet Türkiye’yi bütünleştirir. Birbirimize taş atmaktan vazgeçeceğiz, tehdidi göreceğiz ve ona uygun bir güç oluşturacağız” diyerek konuşmasını bitirdi.

Selvi Sarıtaç / Kent Yaşam
 
 
 
 
 
 
 
 
Son Güncelleme: 22.12.2016 23:30
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner183