banner279
18 Mayıs 2018 Cuma 17:29
“Bizi Bizden Dinleyin”

İşte Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul 3.Bölge Milletvekili Aday Adayı Gökhan Türkeş Öngel ile yaptığımız çarpıcı röportajın detayları;

MHP, “Milliyetçiliği Ayaklar Altına Aldım” diyen AKP Hükümeti ve Recep Tayyip Erdoğana neden destek oldu?

‘İLK REAKSİYONU BAHÇELİ VERDİ’

MHP, çözüm süreci denilen başı, ortası ve sonu belli olmayan ucube bir girişimin her zaman karşısın da yer almıştır. ‘Çözüm Süreci’nde PKK çok daha güç ve alan kazanmıştır. 45 yıllık bir geçmişe dayanan ve 15 Temmuz’da baş veren hain kalkışmanın ülkemizi param parça edeceği önsezi ile Sayın Bahçeli ve MHP kadroları bu iki yıkıcı ve bölücü terör örgütüne ilk reeksiyonu veren taraf olmuştur.

‘DEVLETE İHANET ETMİŞ OLURSUNUZ’

Meselenin Recep Tayyip Erdoğan meselesi değil, hedefin Türkiye Cumhurriyeti devleti ve hükümeti olduğunu farkeden MHP, devletini ve dolayısı ile hükemeti ve hükümetin başında ki Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmuş ve onu desteklemiştir. Eğer bir terör kalkışmasında hükümet ve hükümetin başına destek olmazsanız devlete ihanet etmiş olursunuz.

‘AKILLI VE ÖN SEZİLİ’

Her zaman “Önce Devletim ve Milletim, Sonra Partim ve Ben” diyen Sayın Bahçeli ve MHP kadroları “çözüm süreci” atmosferi ile söylenen bir laf belki bir gaf yüzünden, ogosuna yenik düşmeyecek ve devletine ihanet etmeyecek kadar akıllı ve ön sezilidir.Dolayısı ile bizim bir gafa satılacak ne devletimiz nede milletimiz vardır.

MHP neden Başkanlık Sistemi’ne Evet dedi?

‘TÜRKEŞ’TE ÖNERMİŞTİ’

“35 yaş altı gençler bilmez.Türkiyede AKP hükümetleri ve Askeri ihtilal hükümetleri hariç, kurulan koalison hükümetlerinin ortalama ömrü bir yılın altındadır. Okuldan mezun olan doktor ve avukatlara bir yıl staj süresi dolmadan imza ve ilzam yetkisi verilmeyen ülkemiz de, 6 ay ile bir yıl arası görev yapan bakanlarla yönetilmiştir. Aslında stajyer bakanlarla yönetilmiştir. Herhangi bir bakanın 6-12 ay arası yaptığı bir görevde işini yapması ve işini tanıması mümkün olmamış ve devleti genellikle bürokrasi yönetmiştir. Bu gerçeği 49 yıl önce gören Alparslan Türkeş’te bugünkü cumhurbaşkanlığına benzer bir yönetim modeli önermiştir.”

‘KUALİSYON OLMAYACAK’

Yani %51 alan biri Cumhurbaşkanı olacak, bakanları kendisi atayacak ve hükümette koalisyon olmayacak. 81 milyonluk Türkiye Devleti’de stajyer bakanlarla yönetilmeyecektir. Atatürk denilince aklıma ilk gelen “inkilapçılık” yani, yenilikçiliktir. Yani Atatürk diyor ki, size sorun olan sorunu çözmek için inkilap yani, yenilik yapın. Kendisini Atatürkçü diye tanımlayan ama Atatürkçülüğün Milliyetçilik ilkesini tamamen unutup, İnkilapçılığı da statükoculuk gibi yorumlayan partilerin bunu içseleştirmesi elbette zordur. Ama milletimize halkımıza bunun doğru anlatılması vicdani bir görevdir. Ülkemizin bugün yaşadığı ekonomik, siyasi ve eğitim başta olmak üzere sorunlarımızı ana sebeplerinden biri geçmişte kurulan 6 aylık, 3 aylık koalisyon hükümetleridir.

MHP Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde neden Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdi?

‘HAREKATLARIN MİMARI MHP VE BAHÇELİ’DİR’

Türkiyede terörle mücadele, Suriyede oluşan savaş ve savaşın getirdiği siyasi ve coğrafi sorunlara çözüm oluştulması gibi stratijileri, MHP var olan AKP Hükümeti ile birlikte  planlamıştır. Fırat Kalkanı, Afrin ve İdlib harekatlarının planlanması ve uygulamasının mimarı Sayın Bahçeli ve MHP dir. Terörle mücadele ve Suriye konusun da elde edilen başarı düşman catlatmaktadir.MHP, mimari oldugu bu terörle mücadele programının kesintisiz devamını istemektedir. Terör örgütleri ile mücadeleye ara verdiğiniz de, daha güçlenerek geri geldiklerinde tecrübeleri tanık olduk hep. Eğer bu terörle mücadele planını CHP ile daha iyi yapacağımız inansak, CHP yi desteklerdik.Hatta sayın Devlet Bahçeli defalarca CHP yi uyarmış,  içinize kaçan PKK yi çıkarın gelin görüşelim dese de CHP den karşılık bulamamistir.

‘TEK GAYE DEVLETİN DEVAMLILIĞI’

Dolayisi ile,terörle mücadele ve Suriye planının hala devam etmesi, bu mücadele kesintiye ugrarsa karşılaşacağımiz olası problemler, terör konusunda Ana muhalefet ve muhalefet partilerinin bu mücadelede bizi desteklememesi ve uzattigimiz eli geri çevirmesi  nedeni ile MHP bu dönem AKP ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan deteklemistir. Hafizamizi tazelersek;Rahmetli Alparslan Türkeş’te geçmişte,başı sıkışınca CHP’ye, başı sıkışınca MSP’ye destek olmuş elinden tutmuştur.  Bunu yaparken tek gaye devletin devamlılığını esas almak olmuştur.

‘BU MAYA DA TUTMAYACAK’

Geçmişte Rahmetli Alparslan Türkeş  CHP’ye destek olduğu için, Şer odakları    bugün Sayın Bahçeli'ye yaptıklarının aynısını, Rahmetli Alparslan Türkeş’e de yapmış ve Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu ayırıp "rakip parti" kurdurmuşlardır. Ve şer odakları o dönemde maalesef ciddi sayıda MHP’liyi yalan ve algı ile yanlarına çekmeyide başarmışlardı.Tabii bu maya tutmamış ama MHP ve ülke elbette zarar görmüştür. Ve bugün bu şer odakları tekrar devrededir, ama bu maya da tutmayacaktır.

‘BAHÇELİ’NİN ÇAĞRISI YANITSIZ KALDI’

Eğer şu anda muhalefette olan her hangi bir parti ile bugünki verilen terörle mücadeleden daha iyi bir mücadele verilebileceğine inansa idi ben eminim ki Sayın Bahçeli ve MHP o muhalefet partisini desteklemeyi tercih ederdi. Hatta Sayın Bahçeli, Anamuhalefet partisini defalarca uyarmış ve, “Sizin içinize PKK kaçmiş. Temizleyin içinizde ki PKK’lıları, gelin oturup konuşalım” diye çağrı yapmış ama cevap alamamıştır. Şahsen ana muhalefet partili bir çok arkadaşıma, “İktidarda olsaydınız terörle bu kadar mücadele verilebilir miydiniz?” diye sorduğumda istisnalar dışında tamamının cevabı hayır olmuştur.

Öngel, konuşmasının devamında MHP hakkında önemli bilgiler vererek özellikle parti hakkındaki yanlış algılara dikkat çekti

‘MHP’DE MİLLİYETÇİLİK’

MHP’de hangi kavimden geldiğine bakılmaksızın, ülkenin gelecek ülküsüne inanan ve ortak değerlere sahip çıkan herkes milliyetçi kabul edilir. MHP her türlü faşizmin ve mezhepçiliğin karşısındadir. MHP içerisinde en çirkin karşılanacak şey, bireyin hangi kavim ve hangi mezhepten geldiğini sorgulamaktır.

‘MHP’DE CİNSİYETÇİLİK’

MHP bilinen 5000 yıllık tarihi boyunca kadını erkeğe eş ve eşdeğer olarak gören ve tarihte ender rastlanan bu milli benlikle yoğrulmuş, modern tarihta kadının alehine dönen bu süreçte kadından yana pozitif ayrımcı olmuştur. Teşkilatlanma yapısında en büyük yükü kadınlar omuzlamaktadır. Kadının doğurgan olmak gibi eşsiz özelliğinin getirdiği sorumluluklar ile birlikte iş ve sosyal hayatta da başarılı olması için gerekli tüm çabayı harcamaktadır. Mecliste iktidarı sağlayacak bir MHP kadın ve gençleri programının en başına alıp, “Dünyayı Kadın ve Gençler Değiştirir” diyecektir.

Nihayet yaşamış olduğumuz seçim sürecinde, başvuru yapan adayların kontrol ve araştırmasında ilk eleme kadına şiddet uygulayanlara yapılmış ve bu aday şahısların aday adayı olması dahi reddedilmiştir.

‘MHP’DE GENÇLİK

Milletin geleceğini sırtlayacak olan gençler MHP’nin göz bebeğidir. Eğitimli Gençlerin ancak modern bir ülke yaratabileceği inancında olan partimiz, kollektif düşünme ve kollektif başarıyı öncelemektedir. Özgür düşüncenin ve analitik düşüncenin sınırını tanımlamayan MHP, bölücü, gerici ve yıkıcı düşünceler hariç her fikrin gençlerde ifade bulmasının yanında ve destekçisidir. Ana gayemiz gençlerimize ileri ülke gençliğine sunulan imkanları asgari düzeyde Türk gencine sunmaktır. Bilmekteyiz ki eşit şartlarda yapılan bir yarışta ipi ilk göğüsleyecek bu milletin evlatları yani, gençlerimizdir. Ülkü gelecektir, gelecek gençliktir. Yani özetle gençlik olmasa ülkücülük olmaz, gençlik olmazsa gelecek olmaz.

‘MHP DE ATATÜRKÇÜLÜK’

 MHP Atatürk’e ve 6 okuna sahip çıkan tek partidir. Ne ‘Atatürkçüyüm’ diye çıkıp Atatürkün Milliyetçilik İlkesini reddedenlere, ne de yeni türeyip şahsi hırs ve emellerini ülke ve millet çıkarlarının önünde tutanlara Atatürkçülüğü bırakmaz bırakmamıştır. Ne yazık ki, Türkiye ve Türklük düşmanları ve onların yerli maşaları ülkemize saldırılarını MHP üzerinden yapmaktadır. Biliyorlar ki, Türkiye tehdit altında olduğu anda MHP ve ülkücü kadrolar dünyaya baş kaldırmaktan bir an tereddüt etmezler. Bunu bilen güçler MHP üzerinden her türlü manüpülasyon ve algı oluşturmaktadırlar.

Bu nedenledir ki; MHP’ye ne olmadığını anlatmaktan, ne olduğunu anlatmaya fırsat vermemektedirler.Çünkü yerli ahmaklar MHP’nin gücünü rakamlarda arasada, tarihi daha bilinçle yorumlayan empaeryal güçler MHP’nin gücünün 5000 yıllık tarihten geldiğini tecrübeleri ile iyi bilirler.MHP 49 Yıllık tarihi boyunca vatanı ve milleti için canını ortaya koymaktan gayrı hiç bir kabahat işlememiştir. Şimdi artık vefa sırası milletindedir.

Onun içindir ki;

Güçlü MHP Güçlü Türkiyedir

Onun İçindir ki;

Güçlü MHP, Güçlü Demokrasi, Güçlü Laiklik demektir

Onun İçindir ki;

Güçlü MHP Kardeşçe Yaşanılan Bir Ülke Demektir

Onun içindir ki;

Güçlü MHP Güçlü Türk, Güçlü Türk-İslam Dünyası demektir

Güçlü Bir MHP, Modern ve Muassır Medeniyet üstüne çıkmış bir Türkiye demektir

Güçlü bir MHP istikrarlı , zengin bir ülke ve zengin bir millet demektir

Ve MHP Ödediği bunca bedelle artk bunu hak etmiştir ve artık MHP zamanıdır.

Kent Yaşam

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner265

banner183