banner262
24 Kasım 2016 Perşembe 13:15
GÜNGÖREN’DE ÇEVREVE GERI DÖNÜŞÜM EĞITIMLERI!
GüngörenBelediyesiTemizlikİşleriMüdürlüğütarafından organize edilenseminerlerbelediyeveilçemillieğitimtarafındanbelirlenenokullar da düzenleniyor.
 
GüngörenBelediyesiTemizlikİşleriMüdürlüğü,” Yasamdöngüsüiçindeyeralaninsanlarımıztemelihtiyaçlarınıkarşılamakzorundaolduğundanyeme, içme, giyinmevebarınmagibitümbutüketimalışkanlıklarıneticesindeyoğunmiktarlardaatıkçıkmaktadır.Çünkütükettiğimiz her şeyinbirdışambalajıvar, gazeteler, atıkkâğıtlar, cam, plastikve metal atıklarveelbetteçöplerimiz var. Yaşadığımızşehirolan İstanbul birülkekadarçöpçıkarıyornedeniise, atıklarımızıyeterinceayrıştırmıyorolmamız.Evselatıklarımızıçöpkonteynerlerine,geridönüştürülebiliratıklarımızı (kâğıt, karton, plastik, metal, cam vb.) geridönüşümkonteynerlerineve cam kumbaralaraatmalıyız. Geri dönüştürülebilirmalzemelerimizigeridönüşümkonteynerive cam kumbaralardabiriktirerekçöpmiktarınıazaltıp, ekonomikdeğeriolanatıkları da geridönüştürüpüretimsürecinedâhiledebilirsekbuşekildebiratıkyönetimioluşturmuşolacağız.”diyereköğrencilerebilgiveriyor.


 
5 bin öğrenciyeulaşılmakhedeflerarasında
Her yılilçeokullarındagerçekleştirilençevrevegerikazanımseminerleribuyılGüngörengenelindebulunantümortaokulöğrencilerineverilecek.Kasımayıitibariilebaşlayanseminerlerdizisinde 2016-2017 eğitim-öğretimsezonunda 5 bin öğrenciyeulaşılmasıhedefleniyor. 
ÇevrevegeridönüşümeğitimleriGüngörenBelediyesiTemizlikİşleriMüdürlüğüÇevreMühendisiÇağatayŞenerveZeynepKesiktarafındanveriliyor.Eğitimlerinöncelikliamacının ‘Geri dönüşümçalışmalarınaöğrencileriaileleriilebirliktedahiletmekveöğrencilerinevlerindeolduğugibiokulda da geridönüştürülebiliratıklarını (kâğıtkarton, plastik, metal ve cam) evselatıklarındanayrıbirşekildebiriktirmelerinisağlamakolduğunubelirteneğitimcilerikincilhammaddeolaraküretimsürecinedahiletmekolduğu’ belirttiler.
 
 
ECE KIRDUDU
 
 
Son Güncelleme: 24.11.2016 13:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner263

banner241

banner245

banner183