banner262
01 Aralık 2016 Perşembe 19:35
KÜÇÜKÇEKMECE’DE DEV PROJELER HAYAT BULUYOR


Küçükçekmece Belediyesi’nin son yıllarda gerçekleştirdiği dev yatırımlar ve projelerle önemli bir merkez haline geldiğinin altını çizen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, ‘’Bizler, projelerimizle değişimin en önemli parçası olan yüksek yaşam standardının ve kentli yaşamın temeli atıyoruz. Bu anlamda, her alanda yaşam kalitesini yükseltecek projelerimiz devam ediyor. Özellikle sağlık, eğitim, spor, sosyal belediyecilik, kültür-sanat ve ulaşım alanındaki dev proje ve yatırımlarla Küçükçekmece çok daha ileri noktalara ulaşacak’’ dedi.
 


İBB projeleriyle Küçükçekmece, İstanbul’un yeni ulaşım üssü olmaya hazırlanıyor. Küçükçekmece'ye kadar gelecek Marmaray, Havaray, yeni metro hatları ve Köseköy-3. Havalimanı hızlı tren hattı ile Küçükçekmeceli vatandaşlar çok rahat ve hızlı bir şekilde İstanbul’un her yerine çok rahat bir şekilde seyahat edebilecek.
Yüksek hızlı tren bağlantılarıyla şehirler arası ulaşımı da en etkin bir şekilde kullanabilecek. Bu bağlantılar, Küçükçekmece’nin değerine değer katacak.

Bilindiği gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş, geçtiğimiz Mayıs ayında İstanbullular'a 5 yeni raylı sistem hattı müjdesini vermişti. Bu hatların ikisinde Halkalı, adeta bir merkez nokta konumunda bulunacak. 33 kilometrelik Halkalı-Üçüncü havaalanı ile 33 kilometrelik Halkalı-Çatalca metro hatlarıyla bölge çok daha değerli bir hale gelecek. Proje tamamlandığında, banliyö hatları ile metro hatları Marmaray'a entegre edilmiş olacak. Halkalı-Gebze arasında kesintisiz işletmeciliğe geçilecek. Halkalı'dan Gebze'ye seyahat süresi 105 dakikaya inecek.
 
İŞTE KÜÇÜKÇEKMECE FARKINI HİSSETTİRECEK ÖNEMLİ PROJELER:
GENÇLİK MERKEZİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Atakent Mahallesinde yapılacak olan yatırım 16.000 m2 lik sahip bir kompleks niteliğindedir. Soyak Parkapart evlerinin yanında inşaatı başlayacak olan çalışmanın kapalı inşaat alanı 50.000 m2. Proje aşamasında olan yatırım 2.000 kişilik yurt özelliği taşıyor. Yatırım dahilinde, yatakhaneler, yüzme havuzları, kapalı spor salonları, derslikler, konferans salonları, tiyatro ve sergi salonları, aktivite alanları, kütüphane ve sağlık birimi bulunacak.


MACERA PARKI:

Halkalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu karşısındaki Eda Camii yanında yapımı devam eden bu önemli proje 50 dönümlük bir alanda hizmet verecek. İlçemizdeki en büyük parklardan biri olacak olan yatırım aynı zamanda bir macera parkı olma niteliğinde. Yatırım dahilinde; açık amfi tiyatro, kapalı tiyatro salonu, sosyal tesis ve restaurant, kafeteryalar, dinlenme ve fitness, havuz ve kaya tırmanma alanı, skate park ve açık spor tesisleri bulunuyor.


SOĞUKSU ORMANI MACERA PARKI
Cumhuriyet Mahallesi’ndeki 41 dönümlük Soğuksu Çamlığının yeniden düzenlenmesini içeren bir yatırım. Bu rekreasyon projesi ile bu yeşil alanda sporu seven herkes kaya tırmanışı yapabilecek, skate park da patenleriyle eğlenebilecek, spor aktivitelerini açık alanda ağaçların arasında yapabilecek. Ayrıca yatırım dahilinde, piknik alanları, çocuk oyun alanları, kafeteryalar, koşu ve yürüyüş parkurları, suni gölet, seyir kulesi ve hayvan barınakları bulunacak. Çalışma dahilinde alandaki tüm ağaçlar numaralandırılarak kayıt altına alınmış.


KONUTBİRLİK KATLI KAVŞAĞI:
Halkalı Altınşehir İstanbul Caddesi ile Yarımburgaz ve 4. Caddenin kesiştiği alanda yapımı devam eden kavşak, İBB tarafından ilçeye kazandırılacak önemli yatırım alanlarından. İstasyon, Atakent ve Yarımburgaz Mahallelerini birbirine bağlayacak olan 3 katlı kavşaktan gün içinde 30.000’in üzerinde araç geçmesi ve bölgedeki trafiğin rahatlatılması planlanıyor.SULTANMURAT MEYDANI, PAZAR YERİ VE YERALTI OTOPARKI
Sultanmurat Mahallesi’nde devam eden yatırımın kapalı inşaat alanı  15.700 metre kare. Yatırım dahilinde, 500 tezgahlık kapalı pazar yeri, kurban kesim alanı, dinlenme, gezi ve spor alanları, oyun alanları, süs havuzları, kafeteryalar, mescit ve 300 araç kapasiteli yeraltı otoparkı bulunacak.FEVZİÇAKMAK MEYDANI, PAZAR YERİ VE YER ALTI OTOPARKI
26 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’ın katılımıyla temelini attığımız yatırım İBB tarafından ilçemize kazandırılan ve 62 bin metre kare kapalı alanda hizmet verecek bir yatırım.  Yatırım dahilinde 1.166 araç kapasiteli yeraltı otoparkı ile 610 tezgahlı kapalı pazar yeri bulunmakta.


HALKALI SAĞLIK OCAĞI VE KAPALI PAZAR YERİ
Halkalı Merkez Mahallesi, Aytaç Mevkii’nde, Tuna Caddesi üzerinde yapımına başlanan yatırım yaklaşık 10 dönümlük bir alanda yer alıyor. Yatırım dahilinde, 2 katlı kapalı pazar yeri, kapalı otopark, 20 muayene odalı aile sağlığı merkezi, belediye hizmet birimi, muhtarlık atölye ve derslikler bulunacak.


İNÖNÜ HAKAN CADDESİ SEMT KONAĞI
İnönü Mahallesi, Hakan Caddesi üzerinde yapımı devam eden yatırım 2000 m2 kapalı inşaat alanına sahip. Yatırım dahilinde, etüt salonları, çok amaçlı toplantı salonu, sergi alanı ve kreş bulunmakta.


İSTASYON MAHALLESİ SEMT KONAĞI
İstasyon Mahallesi’ndeki konağımız 2.710 metre kare. Yatırımın içeriğinde, 5 derslik ile 1 adet bilgisayar laboratuvarı, yatakhaneler,  2 çok amaçlı toplantı salonu, 2 adet geniş sohbet alanı ve bu birimlere hizmet eden mutfak yer almakta.


KANARYA BİLGİ EVİ, AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ VE MUHTARLIK BİNASI
Kanarya Mahallesi’ndeki bina toplam 2000 m2’lik kapalı inşaat alanına sahip. 5 katlı binada, 8 adet muayene odası ve 1 adet laboratuardan oluşan aile sağlığı merkezi, 9 adet derslik 1 adet bilgisayar odası, kütüphane ve gösteri salonundan oluşan bilgi evi bulunacak. Binada Kanarya Mahallesi Muhtarlığı da yer alacak.


KÜÇÜKÇEKMECE ÖĞRETMEN EVİ
Yeşilova Mahallesi, Reyhan Caddesi üzerindeki eski öğretmen evinin bulunduğu yerde yapımı devam eden yatırımın toplam inşaat alanı 2.820m2. 44 yatak kapasiteli bir otel işletmesi tarzında inşa edilecek yatırımda; ayrıca, restoran, dinlenme ve aktivite alanları da bulunacak.


YENİMAHALLE KENTSEL DÖNÜŞÜM REZERV KONUTLARI
Yenimahalle, İmaret Caddesi üzerinde, Tepeüstü Mezarlığının altında bulunan alanda inşaatına başlanmış olan yatırımın kapalı inşaat alanı 16.080 metre kare.  Bu toplu konut projesi dahilinde 108 konut, 4 mağaza ve 67 araç kapasiteli kapalı otopark bulunmakta.MENEKŞE DERESİ VE ÇEVRESİ REKREASYON PROJESİ
Atakent Mahallesi’nde toplu konut alanları arasından geçen ve daha önce ıslahı yapılmış olan Menekşe deresi ve çevresinde yeni bir yaşam alanı oluşturulmakta. 220 dönümlük yatırım alanı dahilinde, koşu, bisiklet ve yürüyüş yolları, kış bahçeleri, aramik bitki bahçeleri, meydan, yaya geçiş köprüleri gibi donatılar bulunuyor. 7’den 70’e herkese hitap edecek bu alanda haftanın iki günü de her türlü altyapısı olan modern bir pazar kurulacak.
CUMHURİYET MAHALLESİ MEVLANA CAMİİ
Cumhuriyet Mahallesi’ndeki yatırımın kapalı inşaat alanı 1.550 metre kare. 800 kişilik kapasitedeki camide Osmanlı mimarisine uygun olarak 32m yüksekliğinde iki minare de bulunmakta. Engelli vatandaşlar için de uygun olarak tasarlanan camide morg da yer alıyor.


İKİTELLİ ŞENEVLER CAMİİ
Mehmet Akif Mahallesi’nde yapımı devam eden yatırım yaklaşık bin 850 metre karelik kapalı inşaat alanına sahip. Osmanlı mimarisine uygun olarak tasarlanan camide 36 metre yüksekliğinde iki minare bulunmakta. 1500 kişi kapasiteli camideki cenaze namazı terası da 540 metre kare. Caminin alt kısmında bir konferans salonu ve derslikler bulunmakta. Camide ayrıca, cenazelerin yıkanması için gasilhane ve bekletilmesi için morg da mevcut. Mart 2015’de yapımına başlanan cami açılışı Ramazan Bayramı’nda gerçekleştirildi.

İSTANBUL CEMEVİ VE KÜLTÜR MERKEZİ
 
Başkan Karadeniz, Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi’nin yanı başına da önemli bir yatırım yapacaklarını dile getirerek, 5355 metre karelik  inşaat alanına sahip olacak İstanbul Cemevi ve Kültür merkezi’ni inşa edeceklerinin de müjdesini verdi.
 
BELEDİYE SOSYAL TESİSLERİ
Küçükçekmece Belediyesi ilçenin parklarında vatandaşların aileleriyle birlikte istifade edebileceği sosyal tesisleri yakın zamanda 5 sosyal tesisi hayata geçirecek.
 
YAPIMINA BAŞLANACAK PROJELER:
  • CENNET MEYDANI, PAZAR YERİ VE YERALTI OTOPARKI
  • İKİTELLİ PAZAR YERİ VE YERALTI OTOPARKI
  • KÜÇÜKÇEKMECE SGK HİZMET BİNASI
  • HALKALI SPOR KOMPLEKSİ
  • KEMALPAŞA SAĞLIK OCAĞI VE BELEDİYE HİZMET BİNASI
  • GENÇLİK MERKEZİ
 
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner263

banner241

banner245

banner183