Tanrıkulu: AKP sağlık hizmetlerine vatandaşlarımızın cebini boşaltmıştır
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir 2. bölge milletvekili adayı Ahmet Kenan Tanrıkulu, AK Parti'nin sağlık hizmetlerinde vatandaşın cebini boşalttığını savunarak, son 13 yılda AK Parti iktidarının 'sağlık hizmetlerini bedava vereceğiz' demesine rağmen farklı yollarla para aldığını belirtti. Tanrıkulu, “Sağlık harcamalarında vatandaşın yükü hafifletilecek.” dedi.

Tanrıkulu, yaptığı açıklamada sağlık sektörünün sıkıntılarına değindi. AK Parti’nin 'artık hastanelerde sıra beklemiyorsunuz' demesine rağmen devlet hastanelerinde hastaların yerlerde tedavi edildiğini söyleyen Tanrıkulu, “Bu muydu sağlıkta devrim. Hastanelerde yatacak yer yok. Bakımsız ve çoğu yerde hala doktor sıkıntısı var. 21. yüzyılda Türkiye’de evladını veya ailesinii hastaneye yetiştiremeyen, yetiştirse de doktor bulamayıp ölümlerin gerçekleşmesine vesile olan olaylar duyuyoruz. Sağlıkta yenilikleri bu mudur?” diye sordu. Tanrıkulu, AK Parti iktidarının her alanda ülkenin sistemini yerle bir ettiğini savundu.

MHP iktidarında sağlık hizmetlerine yönelik istihdam artışlarının hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini ifade eden Tanrıkulu, şunları kaydetti: “Sağlık hizmetlerinin standardının ve kalitesinin yükseltilmesi için yardımcı sağlık personelinin resmi ve özel sağlık kuruluşlarında istihdamı yaygınlaştırılacak. Doktor dağılımındaki dengesizliği önlemek, ihtiyaç olan yerlerde yeterli sayıda doktor bulundurabilmek için mahrumiyet bölgelerinde zorunlu hizmet dışında çalışmaya devam eden pratisyen doktorlara çalıştıkları yılbaşına TUS sınavında ek puan verilecek. Ayrıca mahrumiyet bölgelerinde görev yapan pratisyen, uzman doktor ve yardımcı sağlık personellerine mali ve sosyal haklarıyla ilgili ek imkânlar getirilecektir."

BÖLGESEL KAN MERKEZLERİ KURULACAK

Ameliyat veya diğer tedaviler için gerekli kan ve kan ürünlerinin kolaylıkla temini amacıyla yüksek standartlara sahip mükemmeliyet merkezleri niteliğinde, gerekli ulaşım araçları ve helikopteri bulunan Büyük Bölgesel Kan Merkezleri kurulacağını anlatan Tanrıkulu, şöyle konuştu: “Acil yardım ve kurtarma konusunda ülkemizin çağdaş standartları yakalaması sağlanacaktır. Acil yardım ve acil servis ihtisası yaygınlaştırılacak, uzman sayısı hızla arttırılacaktır. Acil vakalara süratle müdahale edilebileceği acil servis ağı kurulacak, acil yardım hizmetlerinin etkin, hızlı ve kaliteli bir şekilde sunulması için insan gücü, fiziki donanım ve araç-gereç imkânları geliştirilecektir."

ÖZEL BAKIM HASTANELERİ KURULACAK

Yaşlı ve bakıma muhtaç hastalar için özel bakım hastaneleri kurulacağının altını çizen Tanrıkulu, şu ifadeleri kullandı: “Kemoterapi merkezi ya da diyaliz merkezi bulunmayan il ve büyük ilçelerimize Sağlık Bakanlığı'na bağlı modern kemoterapi ve diyaliz merkezleri kurulacaktır. Mevcut diyaliz merkezleri de hızla modernize edilerek hastalarımızın çağdaş sağlık hizmeti almaları sağlanacaktır. Sağlık Bakanlığı'nın kontrolünde üniversiteler ve eğitim hastaneleri ile işbirliği içinde çalışacak, ileri teknolojiye sahip bir ulusal kalite kontrol laboratuvarı kurulacaktır.” Tanrıkulu, MHP iktidarında sağlık alanında daha birçok projenin hayata geçeceğinin müjdesini verdi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner258

banner241

banner245

banner183