banner279
banner246
29 Mart 2014 Cumartesi 11:56
BİREYLERİN DEĞİL, TOPLUMUN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIZ
Günde 20 saat çalıştığını belirterek, "Yıllardır çözülemeyen ve adeta kangren haline gelen sorunları çözmek için ekibimizle ve geliştirdiğimiz projelerle birlikte yola çıktık" diyen Gökhan Gümüşdağ; önemli projelerinden bazılarını gazetemiz aracılığıyla kamuoyuna sundu.
İşte Gümüşdağ'ın o projelerinden bazıları:

KÜÇÜKÇEKMECE KENDİ ÜNİVERSİTESİNE SAHİP OLACAK

İlçemiz bünyesinde bir üniversite oluşturacağız. Üniversitemiz bünyesinde bulunacak olan hastanemizden halkımız katkı payı ödemeden faydalanacak. Geleceğimiz olan gençlerin akademik eğitimlerinin yanı sıra üniversitemizde Spor ve Kültür-Sanat alanlarına da ağırlık vereceğiz. Üniversitemizde bilim insanları ile birlikte profesyonel sporcular, tiyatro sanatçıları, ses sanatçıları yetiştirerek daha aydınlık yarınlara yelken açacağız. Aynı şekilde Üniversite programları kapsamında kadınlarımızı sosyal hayata daha katılımcı sunabilmek için eğitim programları gerçekleştirilecek. Üniversitemiz bünyesinde Gençlerimizin huzuru ve refahı için onlara mesleki eğitimler verilmesini sağlayacağız.

KENTSEL DÖNÜŞÜM' DEĞİL, YERİNDE DÖNÜŞÜM

Küçükçekmece’de güvensiz yapı sayısı yüz binlerle ölçülmektedir. Bu sayı Küçükçekmece’nin çok büyük bir kısmını kapsamaktadır. Oranlara bakıldığında Küçükçekmece nüfusunun yarısından fazlasının risk altında olduğu anlaşılmaktadır. Küçükçekmece insanı büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Bu tehlike hızla giderilecek. ‘Kentsel Dönüşüm’ değil, ‘yerinde dönüşüm’ olacak.

YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI

Küçükçekmece’nin yeşil alanlarına ve çevre değerlerine sahip çıkılacak. 31 Mart sabah yenilenebilir enerji kaynakları önceliklerimiz arasında yerini alacaktır.

DAHA ÇOK SOSYAL ALAN

Kesintisiz yürüyüş, koşu ve bisiklet yollarını ilçemize hızla kazandırarak daha çok sosyal alan açacağız.

TARİHİ YAPILARIMIZI RESTORE EDECEĞİZ

İlçemizde kaderine terk edilen tarihi yapılar restore edilerek yenilenecek. İlçemizin turizm açısından önemli bir noktaya çıkaracak ekonomiyi canlandıracağız. Ayrıca açılacak olan yeni üç tarihi müzemiz ile Küçükçekmece müzelerle tanınan hale getirilecektir.KÜÇÜKÇEKMECE GÖLÜNDE EKOLOJİK YAPI YENİDEN DENGELENCEKTİR

İlçemizin gerek sosyal, gerek turistik olarak önemli değerlerinden birisi olan Küçükçekmece Gölümüzün durumu 31 Mart sabahı önceliklerimiz arasında bulunmaktadır. Kirleten kaynaklar sonlandırılıp, gölün ekolojik yapısı dengelenecektir.

SOKAK HAYVANLARI DOĞAYA KAZANDIRILACAK

Küçükçekmece’de bizim için önemli olan konulardan birisi de ‘sokak hayvanları’dır. Sokak hayvanlarının barınma ihtiyaçları sağlanacak rehabilete edildikten sonra ait oldukları doğaya kazandırılacaktır. İlçemize sokak hayvanları barınma merkezleri kazandıracağız.

KÜÇÜKÇEKMECE TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK

Küçükçekmece’de artıracağımız sosyal hayatla birlikte ilçemizi Türkiye’nin parlayan marka cadde/sokakları arasına sokacağız. İlçemizi her yönden cazibe merkezi haline getireceğiz. Küçükçekmece esnafımızın rahat bir nefes almasını sağlayacağız.

KÜÇÜKÇEKMECE ENGELSİZ BİR İLÇE OLACAK

Engelli vatandaşlarımız için geliştirdiğimiz projelerimize öncelik vereceğiz. Öncelikli olarak kamu binaları daha sonra sosyal yaşam alanları (Alışveriş merkezleri, parklar, spor salonları, stadyumlar, otobüs durakları, üst geçitler) öncelikli olarak engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun hale getireceğiz. Projelerimiz kapsamında Küçükçekmece engelsiz bir ilçe olacak.

TRAFİK SORUNU TARİH OLACAK

Trafik sorunu tarih olacak. E-5 karayolu üzerinden geçireceğimiz metro ve İSTOÇ’tan çıkış alarak E-6 güzergahı üzerindeki Mehmet Akif Mahallesi’ne metro hatlarını getireceğiz. Daha sonra bu iki Metro Küçükçekmece’nin tam ortasından geçirilecek olan raylı sistemle bir birine bağlanarak ulaşım sıkıntısı ilçemizde tarihi olacaktır.

BAKIMA MUHTAÇ İNSANLARIZI TECRİTTEN KURTARACAĞIZ

Yaşlı ve bakıma muhtaç insanlarımızı tecritten kurtaracağız. Rezidansiyel yaşlı bakım hizmeti projemiz ile barınma, günlük hizmetleri ve diğer destek servisleri belediyemiz tarafından sağlanacaktır. Yüksek ve düşük bakım seviyelerinde günlük işler, hemşirelik bakımı, fizyoterapi ve tıbbi bakım hizmetleri sağlayacağız. Evde kalmak isteyen ve düşük seviye rezidansiyel hizmet gerektiren kişiler arzu ettikleri zaman bu hizmetimizden faydalanabilecekler. Hizmetlere kolaylıkla ulaşamayan insanlarımız için bakım ihtiyaçları gibi çok amaçlı hizmetleri ihtiyaç sahiplerinin ayaklarına götüreceğiz.

KOMŞULUK İLİŞKİLERİ YENİDEN CANLANACAK

Betonlaşan Küçükçekmece’de kaybolan komşuluk ilişkilerini yeniden canlandırmak için, mahalle yaşam merkezleri oluşturacağız. Çocuğunuzla birlikte güvenle vakit geçirebileceğiniz sosyal alanlara ağırlık vereceğiz.

DAHA YAŞANIR BİR KÜÇÜKÇEKMECE

Küçükçekmece’de önceliğimiz rant ve inşaat merkezinden kurtularak, yeşil alan, park ve bahçeleri ile anılan; daha yaşanır alanlar inşa etmek olacaktır. Rant yüzünden artan betonlaşma tehlike boyutunu yükselmekte, yeşil alanlar yok edilmektedir. Küçükçekmece’ye rahat bir nefes aldırmak için ‘Yeşil Projelerimizi’ ivedilikle hayata geçireceğiz.

HER MAHALLEYE BİR KREŞ

Kadınlarımızı hayata katmak için, çocuklarını bedelsiz olarak sabah 7’den akşam 7’e sahiplenmek üzere her mahallemizde birer kreş açılacaktır. Bu sayede kadınlarımızın üretime daha fazla katılmasını sağlayacağız.

ÇOCUKLARIMIZ DA RAHAT BİR NEFES ALACAK

Çocuklarımız için sosyal aktivite alanları sağlayacağız. Ücretsiz tiyatro, sinema müzikal gösteriler düzenlenmesi için özel birimler oluşturacağız. Projelerimizle, çocuklarımızın okul dışında da rahat bir nefes almasını sağlayacağız.

GELENEKSEL YAPI BOZULMADAN 'MODERN SEMT PAZARLARI'

Semt pazarlarımızın fiziki koşulları gerek Pazar esnafı gerekse halk için son derece sağlıksızdır. Tüm pazarlarımız üstü kapatılmak suretiyle daha modern ve sağlıklı bir yapıya dönüştürülecektir. Projelerimiz kapsamında geleneksel yapısını bozmadan gerçekleştireceğimiz ‘Semt Pazarlarını’ engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun şekilde tasarlayacağız.

'DEPREMDE ÖLÜM KÜÇÜKÇEKMECELİLERİN KADERİ OLMAYACAKTIR'

Kuzey Anadolu FAY (F.A.F) hattının aktif olduğu Marmara bölgesinde bulunan ilçemizde güvensiz yapı sayısı yüz binlerle ifade edilmektedir. Güvensiz yapı ve bu yapılarda yaşayan hemşerimizin sayısı ilçe nüfusunun yarısından fazlasını kapsamaktadır.
Birinci derece deprem kuşağında bulunan bölgemizde olası depreme karşı halkımızın önce can ardından mal kaybına uğramasına asla tahammül edemeyiz.
Bu doğrultuda halkımızın eğitim, sağlık, spor, iletişim, kültür, ulaşım, park, yeşil alan, alışveriş alt yapı, üst yapı ve bir çok sosyal donatı gereksinimlerin nüfus ve yer yüzü şekillerinin dikkate alınıp hali hazırda ikamet eden halkın mevcut hakları korunarak planlanması belediyecilik hizmet anlayışımız olacaktır.
6306 sayılı afet riski altındaki yapıların dönüşümü yasasının sunduğu avantajlar ile birlikte belediyemizin sunacağı ilave desteklerle vatandaşımızın binaları bulunduğu yerde bedelsiz olarak veya çok az bir katkı payı ile yenilenecektir. Depremde ölüm Küçükçekmecelilerin kaderi olmayacaktır.
Böylece vatandaşımızın bulunduğu bölgeden ayrılmadan eğitim, sağlık, spor, iletişim, kültür, ulaşım, park, yeşil alan, alışveriş ve birçok sosyal donatı ile birlikte kendi kültürüne ve istediğine uygun yeni ve güvenli yapılarda yaşayarak deprem korkusunu üzerinde atacak, mevcutta bulunan belirsizlikten kurtulmuş olacaktır.

HİSSELİ TAPU SORUNU ORTADAN KALDIRILACAK

Hisseli tapu sahipleri arsalarına, arsalar sosyal gereksinim ve nüfusa göre planlanmış bölgelere, planlanmış bölgelerde mevcut sahipleri ile birlikte yeni ve güvenli yapılara kavuşacaktır.
1/1000 ölçekli planlar düzenlenerek halkımıza, ruhsatlı, iskanlı, yeni ve güvenli yapılarda yaşama imkanı sağlanacaktır.

HERKESE EŞİT HİZMET İÇİN HİZMETE HAZIRIZ

'X Grup’, ‘Bizden-Sizden’, ‘Oy veren-Oy Vermeyen’ diye ayırmadan, herkese eşit şekilde hizmet etmek ve daha huzurlu bir Küçükçekmece için ben hazırım. Artık Küçükçekmece’de değişim zamanı. 31 Mart sabahı bütün enerjimizi, bütün deneyimimizi Küçükçekmece’de hizmet için ortaya koyacağız. Bize verilen her bir oy’un size vermiş olduğumuz söz olduğu bilinciyle hizmet aşkını kaybetmeden, verdiğiniz görevi daima layıkıyla yerine getireceğiz. İlk günkü enerjimizi asla kaybetmeyeceğiz.
 
Son Güncelleme: 29.03.2014 12:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner265

banner183