banner304

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz ve sağlık çalışanlarımızın hayatlarını ortaya koyarak, canla başla çalışarak gösterdikleri olağanüstü çabaları sayesinde pandemi sürecini her açıdan başarılı bir şekilde yürüttüğümüz bu günlerde, onların alkışlardan daha çok ihtiyaç duydukları bir şey de uzun zamandır almak için uğraştıkları ve hakettikleri özlük hakları..Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca Türkiye'nin sağlık hizmetlerinin kalitesi, alt yapısı, kapsayıcılığı, alınan önlemler ve sağlık personeli tarafından başarıyla uygulanması açısından dünyada örnek gösterilen bir ülke haline geldiğimizi her fırsatta ifade ediyor ve bu süreçte herkes şunu gördü ki sağlık sistemimize sonsuz güven duyabiliriz ve bu bakımdan sağlık çalışanlarımız ülkemiz ve halkımız için gerçekten bir gurur kaynağı oldular. Ve sağlıkçılar bu günlerde Sağlık Bakanlığı çalışanları arasındaki adaletsizlik ve haksızlıkların giderilmesi, iyileştirilmesi ve verilen emeğin karşılığında alınacak payın herkes açısından eşit hale getirilmesi için tüm çalışanları daha adil bir şekilde kapsayan bir sağlık sistemi talebi ile sosyal medyada farkındalık yaratmak amacıyla 12 Mayıs akşamına kadar #12MayısSağlıkçıHakkınıBekliyor ve #12MayısTalebimiz etkinliği için atılacak destek tweetleri ile Maaş ve Döner Sermaye Ek Ödeme Bilgilendirme Platformu gibi aktif sosyal medya gruplarından yetkili makamlara seslerini duyurmaya çalışıyorlar. 
#12MayıstaSağlıkçıHakkınıBekliyor etkinliğinde yer alan başlıca gündem maddeleri ise şunlar:
1)-Görevi başında Salgın ya da şiddet nedeniyle vefat eden sağlık çalışanları SAĞLIK ŞEHİTLİĞİ unvanı verilmelidir.
2)-Sağlık Bakanlığı çalışanlarına unvan gözetmeksizin 3600 EK GÖSTERGE verilmelidir.
3)-Sabit Ek ödeme Genel Bütçe maaşın içine eklenip emekliliğe yansıtılmalıdır.
4)-Döner Sermaye ve Fazla mesailer emekliliğe yansıtılmalıdır.
5)-Sağlık Bakanlığı çalışanlarına unvan gözetmeksizin SEYYANEN 1000 TL kalıcı zam verilmelidir.
6)-Sağlıkçı misafirhaneleri açılmalıdır.
7)-EYT yaşa takılan sağlık çalışanları emekliliği verilmelidir.
8)-Gece ve Hafta sonu tutulan nöbetler artırımlı ödenmelidir.
9)-Sendika üyeliği E-Devlet üzerinden üyelik ve istifa işlemleri gerçekleştirebilmelidir.
10)-2008 sonrası memur olanlar için 5510 sayılı kanun yeniden revize edilmelidir.
11)-Sözleşmeli personele kadro verilmelidir.
12)-Bu yıl unvan değişikliği ve unvanda yükselme sınavı sınavsız olarak herkes geçirilmelidir.
13)-4/B-İşçi-Taşeron-Memur gibi statü ayrımcılık uygulamaları kaldırılmalıdır.
14)-Kalitesiz besin değeri düşük yemek dağıtım modelinden vazgeçilmelidir.
15)-Yukarıda bahsi geçen tüm haklar unvan gözetmeksizin 4/B-İşçi-Taşeron-Memur -Üniversiteler-ASM'ler faydalandırılmalıdır.
Sağlık çalışanları ülkemiz için gerçekten çok kıymetlidir. Ve onlara değerlerini sadece bu günlerde değil her zaman hissettirmek için haydi onlara sosyal medyada hep birlikte destek olalım.Emin olun bu, geri dönüşleriyle tüm ülkemiz insanlarının kazanımı olacaktır...


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner272