Diyarbakır'da genelevde olay; Beyzbol sopasıyla hastanelik etti Diyarbakır'da genelevde olay; Beyzbol sopasıyla hastanelik etti

13 yaşındaki A.A.'nın istismara uğrayarak kayda alındığına sonrasında ise "Görüntüleri ağabeyine izletiriz. Abin cezaevinden kaçar seni öldürür" diyerek şantaj ve tehdit ile 15 kişinin istismarına uğradığına ilişkin haber dün Türkiye gündemine oturarak kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı. Olayla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başlarken istismarla suçlanan şahısların avukatlığını yapan Gülsün Doygun ismi sosyal medyanın gündemine girdi. İddiaya göre Doygun, mahkemede istismara uğradığını söyleyen A.A'nın annesin etek boyuyla ilgili bir soru yöneltti ve soru mahkemece de kabul edilmedi.

"ETEK BOYU" SORUSU

Halk TV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre, sanıkların İstanbul Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılamaları devam ederken A.A.'nın yaşadığı dehşet ise bitmek bilmedi.

Geçen haftalarda görülen duruşmada sanıklardan Ali Kılıççı ve Fatih Akman'ın avukatı Gülsün Doygun duruşmada söz aldı. Mahkeme heyetinden A.A.'ya, "Etek boyunu kısaltmaması için ve daha usturuplu davranması için okuldaki hocaları tarafından uyarılıp uyarılmadığının" sorulmasını istedi.

MAHKEME BAŞKANI "O" SORUYU SORMADI

Ancak mahkeme başkanı müdahale etti. Başkan, "Bu sorunun sorulmasını ben uygun bulmuyorum" diyerek soruyu A.A.'ya yöneltmedi.

ACILI ANNEYE KORKUNÇ SÖZLER

A.A.'nın yaşadıkları bununla da bitmedi. Duruşma ara verdi. Avukat Gülsün Doygun ile çocuğun annesi arasında gerilim yaşandı. Doygun, "Kadın olup çocuğuna sahip çıksaydın, bu çocukların başı yanmazdı" diyerek bağırdı.

Duruşmadaki sözleri sorulan avukat Doygun, "Duruşma koşullarının nasıl cereyan ettiğinin farkında mısınız? Keşke duruşmada olsaydınız, maksadımı anlardınız" dedi.

Editör: Editör Yazar