Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Hemdem Sanat Akademisi üyelerini belediyede ağırlayarak, akademinin sanatla topluma dokunma misyonu çerçevesinde gerçekleştirdiği projeler ve gelecek planları hakkında bilgi aldı. Toplantıda, Hemdem Sanat Akademisi'nin dans, tiyatro ve ritim alanlarındaki çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleri değerlendirildi.

Sarıyer'de 15 bina acil olarak tahliye ediliyor Sarıyer'de 15 bina acil olarak tahliye ediliyor

Başkan Balcıoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hemdem Sanat Akademisi üyelerini belediyemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sanatın topluma dokunma gücüne inanıyor ve bu değerli topluluğun çalışmalarını takdirle karşılıyorum. Sanatın gücüyle daha bilinçli, duyarlı ve güçlü bir topluluk oluşturmak adına birlikte çalışmak bizim için çok değerli” dedi.

Hemdem Sanat Akademisi üyeleri, Başkan Balcıoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Sanat yoluyla toplumsal farkındalık yaratmak ve sosyal sorumluluk projeleriyle topluma katkıda bulunmak için belediyemizle işbirliği yapmak bizler için çok önemli. Başkanımızın desteğiyle, daha geniş kitlelere ulaşarak sanatın dönüştürücü gücünü göstereceğiz” diye konuştular.

Görüşme sırasında, akademinin düzenlediği dans, tiyatro ve ritim eğitimleri ile atölyelerin toplumsal faydaları ve gelecek projeleri hakkında detaylı bilgi alışverişinde bulunuldu. Başkan Balcıoğlu, Hemdem Sanat Akademisi’nin projelerine belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. “Sanatla topluma dokunan projeler gerçekleştiren Hemdem Sanat Akademisi’ne destek olmaktan gurur duyuyoruz. Hep birlikte daha bilinçli ve duyarlı bir toplum için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Editör: Yusuf Hakkı Doğan