CHP Türkiye genelinde elde ettiği başarıyı Çekmeköy'de de sürdürdü ve CHP adayı Orhan Çerkez, Çekmeköy'de seçimi kazandı. Düzenlenen devir teslim töreni sonrası Çekmeköy Belediye Başkanlığı görevine resmen başladı.

Yerel seçimlerden zaferle çıkan CHP adayı Orhan Çerkez, devir teslim töreni sonrası Çekmeköy Belediye Başkanlığı görevine resmen başladı. 31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Çekmeköy Belediye Başkanı seçilen Orhan Çerkez, Alemdağ’da bulunan İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı. İlçe seçim kurulu önünde toplanan coşkulu kalabalıkla fotoğraf çektiren Başkan Çerkez, buradaki törenin ardından devir teslim için Çekmeköy Belediyesi’ne geçti. Törene Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Cumhuriyet Halk Partisi Çekmeköy İlçe Başkanı Melda Tanişman Tutan, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Belediye binasında yapılan devir teslim törenin ardından Başkan Çerkez, resmen 5 yıllık görevine başladı.

ESMEK hayat kurtarıyor ESMEK hayat kurtarıyor

POYRAZ: KENDİSİNE BAŞARILAR DİLİYORUM

Devir teslim töreninde konuşan Ahmet Poyraz, "Bu demokrasi yarışı Çekmeköy’de önemli işlere imza attık. Yerel yönetimlerde devamlılık esastır. Orhan Çerkez Başkanımın 38 yıllık belediyecilik tecrübesiyle Çekmeköy’ü daha ileriye taşıyacağından kuşkum yok. Kendisine başarılar diliyorum. Benim yapmam gereken bir şey olduğunda da her zaman yanında olduğumu bilmesini istiyorum" dedi.

ÇERKEZ: ALDIĞIMIZ BAYRAĞI DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

CHP'den belediye başkanı seçilen Orhan Çerkez ise seçim atmosferinin çok güzel bir havada geçtiğine dikkat çekerek, "Ben huzurunuzda Ahmet Poyraz başkanıma çok teşekkür ediyorum. Seçim sürecinde yürüttüğümüz seçim kampanyasında en ufak bir sorun ve sıkıntıyla karşılaşmadık. Süreci sağduyulu götürerek bir demokrasi şölenine dönüştürdük. Ahmet Poyraz başkanıma bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisinin bana, 'istediğiniz zaman arayabilirsiniz' jestine ayrıca teşekkür ediyorum. Devlette devamlılık esastır. Biz de Çekmeköy’de aldığımız bu bayrağı daha ileriye taşımak için yol arkadaşlarımla gece gündüz çalışacağız. Çekmeköy’e hizmette Tam Yol İlleri!" şeklinde konuştu. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Editör Yazar