Emekli askerler hakkında hazırlanan kanun teklifinde geri adım atıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına geçen günlerde sunuldu. AK Parti milletvekilleri imzasıyla sunulan 60 maddelik kanun teklifinde, emekli olan askeri personellerin televizyon kanallarında kendi alanlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunmalarına yasak gelmesi yer alıyordu. Buna göre, beyan veren emekli askerlerin üç yıla kadar hapisle cezalandırılmaları öngörülüyordu.

İYİ Parti'de bir istifa daha; İstanbul Milletvekili İzsiz istifa etti İYİ Parti'de bir istifa daha; İstanbul Milletvekili İzsiz istifa etti

OY BİRLİĞİYLE METİNDEN ÇIKARILDI

Tartışmalara neden olan maddeyle ilgili geri adım atıldı. Görevden ayrılan Milli Savunma Bakanlığı personelinin, bakanlığın görev ve sorumluluğuna ilişkin konularda görevde oldukları süre içerisinde, rütbeleri dışında bulundukları makam ve görevlerine ilişkin unvanlarını kullanarak beyanat vermeleri, açıklama yapmaları ve yazı yazmaları halinde, fiili daha ağır bir cezayı gerektirmediği takdirde hapis cezası verilmesini öngören düzenlemenin ikinci maddesi teklif oybirliğiyle metninden çıkarıldı.

Editör: Editör Yazar