İBB'nin Küçükçekmece'de yaptığı önemli bir yatırımı daha hizmete açıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece’deki İBB 100. Yıl Stadını açtı. Açılışa CHP milletvekili Turan Taşkın Özer, CHP PM üyeleri Cem Aydın, Turgay Özcan, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli de katıldı.

I M G 1666

İMAMOĞLU: DİLERİM BU DEFA MERTÇE KAYBETMEYİ BAŞARIRLAR

“Mertçe ve centilmence yarışma kültürünün, sporda olduğu kadar siyasette de hakim olmasını sağlamalıyız. Bir maç ya da seçim kazanılacaksa, mertlikle kazanılmalı; kaybedilecekse mertlikle kaybedilmelidir. Çok önemli bir kavram bu. 2019 seçimlerini kaybedenler, mertçe kaybetmeyi başaramadılar. Dilerim ki bu defa, mertçe kaybetmeyi başarırlar. Biz, bunu onlara göstereceğiz” dedi.

İmamoğlu, İstanbul’un bir spor şehri olduğunu dile getirdi, “100 yılı aşmış kulüpleri, camiaları, İstanbul’u ayrı bir yere koyar bütün dünyada. Sporun, bu şehrin hayatında ruhunda çok önemli yeri var. İstanbul; şampiyonların, rekortmenlerin şehri. Aynı zamanda Türkiye’nin spor tarihi, biraz da İstanbul’un spor tarihi gibidir” dedi.

İmamoğlu, İstanbul’da sporun gelişiminin ihmal edildiğini vurguladı ve şöyle devam etti:

Avcılar’ın emekçilerinin TİS sevinci Avcılar’ın emekçilerinin TİS sevinci

“Bu anlamda, İstanbul’da sporun gelişmesi yönünde ihmal edilen alanlar oldu. Özellikle kamu arazilerini spor alanlarına dönüştürüp, işte burada gördüğümüz çocukların, gençlerin daha sıhhatli bir geleceğe erişmesini sağlamak yerine, ne yazık ki çoğunlukla imara açılması tercih edildi. Kamu kaynaklarını spor yapma imkanını artırmaya kullanmak yerine, ne yazık ki bir kısım insanın mutluluğuna aktarıldı. Bu anlayış, İstanbul’un spor, tesis ve imkanları açısından da çeşitlenmesinde, farklı branşların zenginleşmesinde eksik kaldı.”

Yenileme çalışmaları kapsamında; FİFA 1 onaylı, 2 bin 368 seyirci kapasiteli sentetik çim futbol sahasına dönüştürülen tesiste 39 amatör futbol takımı antrenman yapabilecek ve profesyonel lig maçları oynanabilecek. Yaklaşık 3 bin 500 sporcunun yararlanacağı tesiste, haftanın üç günü (pazartesi-çarşamba-cuma) açık alan aktiviteleri egzersizleri yapılabilecek. Çevre ilçelerden amatör takımların maçları da ihtiyaç halinde İBB 100. Yıl Stadı’nda oynanabilecek.

ÇEBİ'DEN İMAMOĞLU'NA TEŞEKKÜR

Açılış töreninde konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na özellikle Küçükçekmece'deki projeler için teşekkür ederek, "Askıda fatura gibi çok önemsediğimiz sosyal yardımlar, ilçemizde yerinde ve bilinçli bir şekilde yapılan kentsel dönüşüm, yine ilçemize kazandırılan yeşil alanlar için başkanımız Ekrem İmamoğlu'na teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Editör: Editör Yazar