İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Temmuz ayı Meclis toplantılarının üçüncüsü, bugün gerçekleştirildi. Toplantıda, CHP'li ve AKP'li meclis üyeleri arasında hararetli tartışmalar yaşandı. Tartışmaların ana konusu ise deprem ve kentsel dönüşüm oldu.

1. Bölüm;

Partilerin Meclis grup sözcüleri arasında sert tartışmalar yaşanıyor.

CHP: 20 YILDIR HİÇBİR ŞEY YAPMIYORSUNUZ

CHP Bahçelievler Meclis Üyesi Gencay Özcan, AKP iktidarını eleştirerek, 20 yılı aşkın süredir ülkede kentsel dönüşüme yeterli kaynak ayrılmadığını ve bu nedenle İstanbul’un depreme karşı halen savunmasız olduğunu savundu. CHP'li üyeler, AKP'nin iktidar olduğu dönemde gerekli önlemlerin alınmadığını ve bütçenin başka alanlara yönlendirildiğini dile getirdi.

AKP: 5 YILDIR SİZ YÖNETİYORSUNUZ

Sancaktepe’de Aşure bereketi paylaşıldı Sancaktepe’de Aşure bereketi paylaşıldı

AKP'li meclis üyeleri ise aynı eleştiriyi CHP'ye yönelterek, son 5 yılda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kentsel dönüşüm konusunda yeterli çabayı göstermediğini iddia etti. AKP'li üyeler, CHP yönetiminin de bu konuda sorumluluk alması gerektiğini ve son yıllarda yapılan çalışmaların yetersiz olduğunu belirtti.

Toplantıda, karşılıklı suçlamalarla hararetli tartışmalar yaşandı. Meclis üyeleri, depreme karşı alınması gereken önlemler ve kentsel dönüşüm projeleri konusunda sert eleştirilerde bulundu. Tartışmalar sırasında zaman zaman tansiyon yükselirken, her iki taraf da kendi dönemlerinde yapılan çalışmaları savundu.

KAVGA ÇIKTI, OTURUMA ARA VERİLDİ

Meclis 1’inci Başkan Vekili Nuri Aslan, AKP'li Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır ile CHP Bahçelievler Meclis Üyesi Gencay Özcan arasındaki polemiğe müdahale etti.

AKP ve CHP arasında çıkan gerginlikten sonra İBB Meclisi oturumuna ara verdi.

2. Bölüm;

Editör: Editör Yazar