Bağcılar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda Bağcılar Toplu Açılış Töreni düzenlendi. Bakanlıklar ile Bağcılar Belediyesi’nin yaptığı tesislerin açılış törenine; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da katıldı. 

MEYDAN DOLDU, TAŞTI
Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı etkinlik alanı, sabahın erken saatlerinden itibaren doldu taştı. Saat 16.00’da meydana gelen Erdoğan, coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Her yaştan vatandaş, AK Parti ve Erdoğan lehine slogan attı. 

MİLYARLAR YATIRILDI
Vatandaşları selamladıktan sonra yaptığı konuşmada; tek bir açılış töreniyle farklı alanlarda pek çok yatırımı vatandaşın istifadesine sunduklarını ifade eden Erdoğan, "Belediye hizmet binasından hükümet konağına, sivil toplum kuruluş iletişim merkezinden yaşlı yaşam merkezine, kentsel dönüşüm projelerinden eğitim tesisleri ve ibadethanelere, park, bahçe ve caddelerden Şehr-i Bağcılar Sitesi'ne kadar tam 97 kalem eseri bugün resmen hizmete açıyoruz. Toplam tutarı 3 milyar 412 milyon lirayı geçen tüm bu eser, hizmet ve yatırımların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu eserlerin Bağcılar'a kazandırılmasına vesile olan belediye başkanını ve ekibini tebrik ediyorum. Abdullah Özdemir'in dinamizmiyle heyecanıyla samimiyetiyle sizlere aşkla hizmet ediyor. Bakın biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Biz de kendisini destekliyoruz ve Bağcılar’ı asla ihmal etmiyoruz. Çünkü Bağcılar, bizim gözbebeğimiz olan ilçelerimizdendir. İlk yola çıktığımız andan itibaren bize çok güçlü destek veren Bağcılar'ın kalbimizde ayrı bir yeri var” dedi.

ERDOĞAN’DAN BAĞCILAR’A ÖVGÜ DOLU SÖZLER
İstanbul'da, AK Parti'nin gönül belediyeciliği anlayışının vücut bulduğu ilçelerimizin birisinin Bağcılar olduğunu da dile getiren Erdoğan şöyle devam etti: “Yıllarca kaderine terk edilmiş, sahipsiz bırakılmış ilçemizin çehresini yaptığımız yatırımlarımızla tamamen Allah'a hamdolsun değiştirdik. Kuruluşundan bu yana geçen 30 yıllık sürede Bağcılar'a hepsi birbirinden kıymetli sayısız eserler kazandırdık. Bugün Bağcılar sosyal belediyecilikte referans alınan bir konuma geldi. Biri yapım diğeri proje aşamasında olan iki büyük millet bahçemizi de tamamlayarak, ilçemizin yeşil alan kapasitesini de ne yapacağız? Arttıracağız. Çünkü yeşil bambaşka. Üçyüzlü metromuzun hemen yanındaki 65 bin metrekare alana sahip Bağcılar Millet Bahçemizi inşallah yıl sonuna kadar hizmete alacağız."

ÖZDEMİR: HIZ KESMEDEN DEVAM
97 eseri ilçeye kazandırmış olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını söyleyen Özdemir ise şöyle konuştu: “Sokaklarında top koşturduğum, okullarında okuduğum ve çok sevdiğim Bağcılarımıza genç yaşta hizmet etmeyi bana nasip eden Yüce Rabbime hamd ediyorum. Cumhurbaşkanımızın da ifadesiyle Bağcılar, Ak Parti belediyeciliğinin okuludur. Bu okul bugün 30’uncu yılını doldurdu. Bu hizmet kervanının devamı olarak bugün Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 97 tesisin açılışını yapıyoruz. Bu tesislerde kadınlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın, yaşlılarımızın ve engelli bireylerimizin kısacası tüm vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak birçok hizmet sunuyoruz. Bir yandan ilçemizi yenilerken biryandan da sosyal, kültürel ve çevre yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.”

ERDOĞAN’A SECCADE JESTİ
Törende Özdemir tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seccade hediye edildi. Seccadeyi kaldıran Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na göndermede bulunarak, "Bu seccade ayakkabılarla basmak için değil. 15 Mayıs'ta inşallah şükür namazını bu seccadede kılabiliriz" ifadelerini kullandı. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Editör Yazar