Asrın felaketi 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde kaçak yapının zararlarını daha çok benimsememiz gereken bu süreçte İstanbul Sancaktepe'de önemli bir skandala imza atılıyor. Sancaktepe’de kaçak teras kat yoğunluğu başladı ve yetkili kurumlar bu usulsüzlüğe ses çıkarmıyor. Yerel seçimlerin yaklaşmasını fırsat bilen bazı bina sahipleri teras katların üzerini kapatarak kaçak kat çıkıyorlar. Bu durum seçime kısa süre kalması nedeniyle biraz ‘yangından mal kaçırma’ şeklinde nitelendi.

Güngör güven tazeledi Güngör güven tazeledi

Marmara depremin olasılığının gündemini koruduğu şu dönemde Sancaktepe Belediyesi’nin her mahallesinde kaçak teras katlar bitmeye başladı. Sancaktepe Belediyesi’nin bir anda bitmeye sayıları çoğalan kaçak teras katlar ile ilgili hiç bir şey yapmaması ise yerel seçimler için bir antipati kazanmak istememesi olarak yorumlandı.

Son günlerde Sancaktepe Sefa mahallesi ve diğer mahallerde kaçak teras katlar ile ilgili görüşlerini dile getiren vatandaşlar “Bu tip çalışmalar nedense hep yerel seçimlere çok az bir süre kala yapılıyor ve maalesef belediyeler de iki  oy daha fazla alma uğruna bu usulsüzlüğe göz yumuyor. Oysa ki ülkemizde deprem gerçeği var bu atılan kaçak katlar mevcut yapıya ağırlık vererek olası depremde çökme tehlikesini artırarak bir faciaya adeta davetiye çıkarıyor” diyerek tepkilerini dile getirdiler. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Editör Yazar