İstanbul Sultanbeyli'de 2010 yılında 13 yaşında olan A.A isimli çocuğa 15 kişinin sırayla istismarda bulunduğu ortaya çıktı.

Halk TV'nin haberine göre, yaşayan 13 yaşındaki A.A. isimli çocuk, 8 sınıfa gittiği sırada Sultanbeyli ilçesinde bir arkadaşı tarafından eve davet edildi. 2010 yılında meydana gelen olayda, A.A. bir arkadaşının evine gitti, orada kendisine tecavüz girişiminde bulunuldu ve video kaydına alındı.

VİDEO KAYDI HAYATINI MAHVETTİ

Evde yapılan tecavüz girişimin video kaydı içinde bulundukları arkadaş grubu ve o kişilerin akrabaları arasında yayıldı. Sırayla 15 kişi A.A'yı video ile tehdit ederek istismarda bulundu.

TOPLU TECAVÜZE UĞRADI

A.A'nın yine bir gün Sultanbeyli’de bulunan sanayiye götürüldü ve burada toplu tecavüze uğradığı ifade edildi.

Okul müdürü İbrahim Oktugan'ın öldürülme anı videosu Okul müdürü İbrahim Oktugan'ın öldürülme anı videosu

DAVA DOSYASI YENİDEN AÇILDI

Halk TV söz konusu olayın dava dosyasına ulaştı. Liseye başlayan A.A., büyüyünce kurtulacağını sandı ancak hiç tanımadığı kişiler yine tehdit ederek çocuğa tecavüz etmeye devam etti.

Bu süreçte de birçok kişi tarafından farklı tarihlerde tecavüze uğrayan çocuğun sınıfına giren Hasan isimli bir kişi bir şey yapmayacağını söyleyerek küçük çocuğu tuvalete götürdü Ve elini yüzünü yıkadıktan sonra okul bahçesine götürdü. Bunun ardından da A.A. Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek yaşananları anlattı. Kendisini cinayet sebebiyle cezaevinde bulunan abisi ile tehdit ettiklerini söyleyen genç, çok yalvardığını ancak kimse tarafından dinlenmediğini söyledi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 15 kişi hakkında kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve çocuğun nitelikli istismarı suçundan dava açıldı. Yargılama İstanbul Anadolu 9. Ağır Ceza mahkemesinde görüldü. Dosyada 2 sanık beraat ederken diğer sanıklarla çeşitli oranlarda hapis cezası verildi.

Dosyanın yeniden açıldığı ve Sil Baştan görüleceği öğrenildi.

Editör: Editör Yazar