Sosyokültürel anlamda ülkemize her alanda büyük katkılar sunan ÇYDD’nin Sarıyer Şubesi Başkanı Gül Çağlayan, devraldığı bayrağı daha ileriye taşımaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen genel kurulda bir kez daha şube başkanlığına seçilen emekli öğretmen Gül Çağlayan, bu yıl 50’si depremzede olmak üzere 350 üniversite öğrencisine ayda 450’şer bin TL eğitim bursu verdiklerini söyledi.

SOSYALLEŞMEYE ÖNEM VERİLİYOR
Dernek üye sayısını artırmak ve gençleri derneğe kazandırmak için çalışma yürüttüklerini belirten Çağlayan, Sarıyerlilerden ÇYDD’ye sahip çıkıp, destek vermelerini istedi. Zamanının büyük bölümünü dernek çalışmalarına ayıran Çağlayan, üniversiteli gençlerin okullarına devam ederken, birbirleriyle tanışıp kaynaşmaları için de sosyal ve kültürel etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirtti.

YENİ BİR DERNEK BİNASI İHTİYACI
Bu arada ÇYDD Sarıyer Şubesi’nin 14 yıldan beri faaliyet gösterdiği Büyükdere’deki binasının sahip değiştirmesi nedeniyle, başka bir yere taşınmak zorunda olduklarını belirten Gül Çağlayan, bu konuda Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in desteğini beklediklerini söyledi. Çağlayan, “Dernek binamıza yıllık 3 bin 500 TL kira veriyorduk. Ancak sahibi daireyi başkasına satmış. Alan kişi de 12 bin TL istiyor. ‘Ya istediğim kirayı verin ya da daireyi boşaltın’ diyor. Biz öğrencilerimize burs vermek için topladığımız bağışları kiraya veremeyiz. Hem de bu kadar yüksek bir kira bedeli bizim için çok fazla. Belediye Başkanımız Şükrü Genç yeni bir yer için bize söz verdi. Onu bekliyoruz. Bu konudaki sıkıntımız büyük. İnşallah bina sorunumuz en kısa sürede çözülür” dedi. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ
 

Editör: Editör Yazar