Özgür Demirtaş TÜİK Başkanı için: İçler acısı, bir başkan bunu nasıl söyler? Özgür Demirtaş TÜİK Başkanı için: İçler acısı, bir başkan bunu nasıl söyler?

2024 yılı için memur maaşlarına yapılan zam oranları ve yeni maaşlar belli oldu. Ocak-Haziran ve Temmuz-Aralık dönemleri için belirlenen net görev aylıkları, memurların gelirlerinde önemli bir artışa işaret ediyor. İşte unvanlara göre 2024 yılı için belirlenen yeni maaşlar:

Resim

Maaş hesaplamalarına bölgesel ödemeler, ek ders ücreti, vekalet ücreti, döner sermaye ödemesi ve yabancı dil tazminatı gibi ödemeler dahil edilmemiştir. Aile ve çocuk yardımı ödeneği ise dahil edilmiştir. Aile ve çocuk yardımı ödeneği hesabında çalışmayan eş ve 2 çocuk (0-6 yaş grubu ve diğer) esas alınmıştır.

2024 yılı için yapılan bu zamlar, memurların alım gücünü artırmayı ve yaşam standartlarını iyileştirmeyi hedefliyor. Özellikle uzman doktor ve profesör maaşlarındaki artış dikkat çekiyor. Temmuz-Aralık dönemi için belirlenen maaşlar, memurların ekonomik anlamda rahatlamasına katkı sağlayacak gibi görünüyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA)

Editör: Editör Yazar