Adalar Belediye Meclisi, meclis toplantıları Belediye Hizmet Binasında değil,  beş adada halka açık şekilde yapılıyor. Mayıs ayının ilk toplantısı 6 Mayıs’ta Kınalıada’da ada sakinlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Adalıların büyük ilgi gösterdiği toplantıda Başkan Ali Ercan Akpolat,  halka açık toplantıları sırasıyla Burgazada, Heybeliada, Büyükada ve Sedefadası’nda gerçekleştireceklerini söyledi.

İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından meclis açılış konuşmasını yapan Başkan Akpolat, Mayıs ayının önemli günleri olan; 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramını, Paskalya Bayramını, Hıdırellez Bayramını, 6 Mayıs 1972'de idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Arslan'ı, Anneler Günü'nü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının önemine vurgu yaptı.

ŞEFFAF BİR YÖNETİM ANLAYIŞIYLA

Şeffaf bir yönetim anlayışıyla yönetime geldiklerini ifade eden Akpolat,  Adalı tüm vatandaşlara belediyenin kapısının açık olduğunu, her bireyin rahatlıkla isteği bilgiye ulaşabileceğini ve tüm çalışmaların açık bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunulacağını söyledi.

İptal edilen Havaray projesi imar planından da çıkarıldı İptal edilen Havaray projesi imar planından da çıkarıldı

Adalıların dile getirdiği sorunları, talep ve önerileri de dinleyen Başkan Akpolat;  bireysel kullanılan akülü araçları, kıyıların işgali gibi sorunları en kısa zamanda çözüme kavuşturacaklarını söyledi ve "Mazeret üretmeye değil, sorun çözmeye geldik” dedi.

“HEP BİRLİKTE KORUYACAĞIZ”

Başkan Ali Ercan Akpolat’ın gündeminde Burgazada Madam Martha Koyu ve Heybeliada Çam Limanı da vardı. Madam Martha Koyu ihalesinin iptali için yürütmeyi durdurma talebinde bulunduklarını hatırlatan Akpolat, Adaların tarihi, doğal ve kültürel zenginliğinin zarar görmemesi ve korunması için Belediye olarak tüm süreçlerde aktif rol alacaklarını vurgularken, “Yaşadığımız yeri hep birlikte koruyacağız” dedi.

Adalar Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısı Burgazada’da yapılacak.

Editör: Editör Yazar