DEVA Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayları, DEVA Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanlığı ev sahipliğinde tanıtıldı.

14 Mayıs 2023’te yapılacak, Türkiye’nin tarihi boyunca yapacağı en kritik seçimi olarak gösterilen Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için siyasi partilerin çalışmaları artık son düzlüğe girdi.

Seçim çalışmalarında vites artıran DEVA Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanlığı, ilçe başkanı Avukat Eda Ateş Adıyeke’nin organizasyonuyla Küçükçekmece Kitaş Sosyal Tesisleri’nde bir iftar programı düzenledi.

İftar programında DEVA Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayları tanıtıldı. İftarlı tanıtım programına DEVA Partisi İstanbul İl Başkanlığı, DEVA Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanlığı temsilcileri ve İstanbul 3. Bölge Aday Adayları ile aileleri tam kadro katıldı.

DEVA Partisi İstanbul 3. Bölge Aday Adayları şöyle;

Atilla Öner, Abdulkadir Aydınlı, Ahmet Cahit Yetgin, Asım Boray Sulakçı, Alican Kayvar, Bahar Kayserilioğlu, Ebru Aktaş, Emirhan Yörük, Erkan Ateş, Eylem Erdem, Ferat Bulut, Güven Doğruel, Hasan Gökberk Veznedar, Kamuran Kaya, Lokman Alpaydın, Maşallah Eker, Metin Yeşiltepe, Muammer Altunkaynak, Musin Keçeci, Müge Yavaş, Nadya Tunguç, Nalan Ilgın, Nuh Temel, Oğulcan Gültekin, Orhan Gökçe, Resul Özal, Sakine Öztürk Kara, Ulaş İke, Vedat Kaplan, Yakup Güler, Yusuf Türk, Yavuz Nacar, Halis Kahriman.

IMG_0107

ADIYEKE: DEVA DAMLALARI KOL KOLA ÇALIŞACAK

Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan DEVA Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanı Av. Eda Ateş Adıyeke, Ramazan mesajı verdikten sonra depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diledi.

Adıyeke, yaşanan depremlerde de vatandaşın devlet tarafından adeta sahipsiz bırakıldığının altını çizerek, iktidarın artık görevini yapmadığını ve ayrıca yapamadığını söyleyerek değişim çağrısında bulundu.

Adıyeke, “Çiftçimizin yüzü gülmüyor, sanayicimizin iki yakası bir araya gelmiyor, gençlerimiz uyuşturucu cellatlarının pençesinde. Bugün 85 milyon vatandaşımızın gözyaşı aynı renkte akıyor. Ehliyetli ve liyakatli kadrolarla, bilimle istişareye sıkı sıkı bağlanarak vatandaşlarımızın gözyaşlarını sileceğimizi biliyoruz. Genel başkanımız sayın Babacan’ın tecrübeli ekibiyle özlenen Türkiye’yi geri getireceğimize inanıyoruz. Demokrasiye inanmış DEVA damlaları ile kol kola çalışacağımıza söz veriyoruz,  hep birlikte demokrasi ve atılım derhal bugün!” şeklinde konuştu.

IMG_0100

"ÖNEMLİ OLAN REKLAM DEĞİL, SÖZDÜR"

Programın kapanış konuşmasına imza atan DEVA Partisi Küçükçekmece İlçe Başkanı Av. Eda Ateş Adıyeke, “İlk kez seçimlere katılacak. Kendi adımız ve logomuzla seçime giriyoruz. Daha önce seçime girmediğimiz için hazine yardımı alamıyoruz. Sayın genel başkanımızdan edindiğimiz tecrübeyle şunu biliyoruz ki; önemli olan reklam değil, sözdür. Biz sözün gücüne inanıyoruz.” dedi.

IMG_0112

“SÖZ VERDİĞİNİZİ UNUTMAYACAKSINIZ”

Aday adaylarına seslenen Adıyeke, “Sizler 28. Dönem Aday Adayları olarak milletimize söz veriyorsunuz; Bireysel menfaatler uğruna partimize itibar kaybettirmeyeceksiniz. Türkiye devletinin bir cumhuriyet olduğunu, toplumun huzuru için çalıştığınızı, milli dayanışma ve adalet anlayışı ile insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı olduğunuzu, demokrasiden vazgeçmeyen laik ve sosyal bir hukuk devletinin muhafazası için bu yola çıktığınızı ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak için söz verdiğinizi unutmayacaksınız.” ifadelerini kullandı.

IMG_0266

“BAZI KEM GÖZLER ÜZERİMİZDE OLACAK”

Son bir ayın önemine dikkat çeken Adıyeke, “Bugün sloganımız damla damla büyüyoruz iktidara yürüyoruz. Son bir ayın içindeyiz. Son bir ayda evler, STK’lar, esnaflar, iş insanları ve pazar yerleri gibi birçoğuna ziyaretler yapacağız. Bunları yaparken bazı kem gözler üzerimizde olacak. Ancak biz ortak mutabakat metnindeki ilkelere uyumlu şekilde hareket edeceğiz. “Demokrasiyi Sevdik Biz, Oyları Saydık Biz” uygulamamız ile sandıklara sahip çıkacağız. Sizlerden ricam; ilçe teşkilatımızın çalışmalarına katılıp partimizi daha iyi anlatmak için yardım etmeniz. Anlayışınız, cesaretiniz ve doğru yerde durduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullanarak konuşmasını sonlandırdı. Fazıl Anıl Kılıçlı-Süleyman Çay/KENT YAŞAM

Editör: Editör Yazar