Yeniden Refah Partisi İstanbul milletvekili Suat Pamukçu, 20 Şubat’ta kurucuları arasında yer aldığı Yeniden Refah’tan ‘kuruluş ilkelerine bağlı kalmadığı’ gerekçesiyle istifa ettiğini açıklamıştı.

Pamukçu, istifa dilekçesinde "Seçimlerle ilgili aday tespitlerinde partimizin temel görüşü yerine oy hesabı yapıldığını ve inancımızla uyumlu olmayan adayların gösterildiğini gördüm" ifadelerini kullandı.

Ölen amcasına kredi çektirmeye çalışan kadın gündem oldu Ölen amcasına kredi çektirmeye çalışan kadın gündem oldu

Pamukçu'nun AK Parti'ye geçişine ilişkin olarak partisi Refah Partisi'nden istifa ettiğini ve AKP'ye katıldığını açıklaması Türk siyasetinde geniş yankı bulurken, bu gelişmeye karşı farklı kesimlerden tepkiler gelmişti. Karakurt'un beddua niteliğindeki açıklamaları da bu tepkilerin arasında yer aldı.

Yeniden Refah Partisi Pendik Belediye Başkan adayı Fahrettin Karakurt'tan AKP'ye geçen İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu'ya sert sözlerle tepki gösterdi. Karakurt, Pamukçu'nun parti değişikliğine ilişkin yaptığı açıklamalara karşılık, aldığı kararları sert bir dille eleştirdi. Ona yönelik beddua niteliğinde mesajlar paylaştı.

KARAKURT: BU MİLLETİN HAKKI AĞZINDAN BURNUNDAN GELSİN

"Bu milletin hakkı ağzından burnundan gelsin zehir zıkkım olsun zerre hakkım varsa. Ahir ömründe boynuna taktığın bu utanç madalyası şerefin olsun. Suat Pamukçu; Gecesini gündüzüne katıp çalışan, çoluk çocuğunun rızkını seçim çalışmalarında senin seçilmen için harcayan adam oğlu adamlar seni seçildiğin bölgeye bekliyor Yeniden Refah Partisi adayından Suat Pamukçu'ya: 'Bu milletin hakkı ağzından burnundan gelsin”

Resim

Editör: Anıl Kılıçlı