Adalar Belediye Başkanı Ali Ercan Akpolat, Büyükada Belediye Hizmet Binamızın Toplantı Salonunda esnafla bir araya geldi.

Hatay'da TİP'li başkan kendi dayısına cezayı kesti Hatay'da TİP'li başkan kendi dayısına cezayı kesti

İşgaliyeleri, gelişi güzel bırakılan çöpleri, yoğun bir şekilde kullanılan akülü araçları, tezgahları, çağdışı olan hanutçuluğu, tente ve tabelaları gündemine alan Akpolat, yaptırım ve cezalarla değil, birlikte alınan kararlarla sorunların üstesinden gelineceğini vurgularken; “Adalar’da eşit ve adil bir yönetim için, huzur ve güvenlimiz için tüm sorunları sizlerle birlikte çözeceğiz” dedi.

Örneklerle bazı sorunları anlatan Akpolat, geçtiğimiz günlerde, sahildeki bir restoranda çıkan yangında itfaiyenin olay yerine gelmesiyle ilgili yaşanan sıkıntıyı hatırlattı ve kimseyi mağdur etmeden sahil işgaliyelerine bir an önce son vermek gerektiğini söyledi.

“Ben de esnaflıktan geldim ve şunu söylemem gerekiyor ki; hanutçuluk da Adalar’ımıza hiç yakışmıyor. Buna da bir son verelim. Çiçeklerimizle, zarafetimizle en güzel şekilde hizmetimizi verelim” diyen Akpolat, tabela ve tentelerin neden olduğu görüntü kirliliğinin ise yeni, estetik modelleri hayata geçirmekle mümkün olabileceğini kaydetti.

Akpolat’ın altını çizdiği bir diğer önemli konu da akülü araç sorunuydu. Bu araçların Adalar’ımızın kültürel zenginliğine ve tarihi dokusuna aykırı olduğunu ve önüne geçilmeyen sorunlara neden olduğunu vurgulayan Akpolat, bisiklet kullanmayı günlük yaşamın bir parçası haline getirmek gerektiğini, “Ben de devamlı bisiklet kullanıyorum. Amacım biraz olsun farkındalık yaratmak” sözleriyle ifade etti.

Adalar Belediye Başkanı Ali Ercan Akpolat’ın konuşmasının ardından söz alan esnaf ve Ada sakinleri de şikayet, talep ve önerilerini dile getirdiler. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Editör Yazar