İBB, Kanal İstanbul projesi çevresindeki imar planları iptal edilen alanda devam eden inşaatları durdurmak için Arnavutköy Belediyesi’ne talimat verdi.

RESMİ YAZI GÖNDERİLDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kanal İstanbul’un çevresinde planlanan ve mahkeme tarafından imar planları iptal edilen Yenişehir bölgesinde devam eden inşaatların durdurulması için Arnavutköy Belediyesi'ne resmi yazı gönderdi.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gürkan Akgün imzasıyla yapılan açıklamada, iptal edilen imar planlarına dayanarak verilen yapı ruhsatlarının da iptal edilmesi gerektiği vurgulandı.

MAHKEME KARARINA RAĞMEN SÜRÜYOR

Yenişehir rezerv yapı alanında devam eden inşaatlar, İBB'nin çabalarına rağmen durdurulmadı. AK Parti'li Arnavutköy Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı TOKİ ve Emlak Konut tarafından yürütülen projelerde mahkeme kararlarına rağmen inşaatların sürdüğü iddia ediliyor.

İNŞAATLAR TAM GAZ

İstanbul 11. İdare Mahkemesi ve İstanbul 3. İdare Mahkemesi'nin iptal kararlarına rağmen, bölgedeki inşaat faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Özellikle TOKİ Baklalı ve Dursunköy THY Emlak Konut projeleri, iptal kararlarına karşın ilerlemeye devam ediyor.

VATANDAŞLAR KURA ÇEKİMİNE KATILDI

Eyüpsultan da İstanbul da yeşile bürünüyor Eyüpsultan da İstanbul da yeşile bürünüyor

Mahkeme kararlarına ve devam eden hukuki süreçlere rağmen, "Yenişehir Evleri Arnavutköy" projesinde ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için 4 Mayıs Cumartesi günü kura çekimi yapıldı.

Editör: Editör Yazar