İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi iş birliğiyle Beşiktaş’ta hayata geçirilen projeleri kapsayan ‘Beşiktaş Yatırımları Tanıtım Töreni’ programı Barbaros Meydanı’nda düzenlendi. Projeler, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat tarafından vatandaşlara anlatıldı. Yoğun ilginin olduğu programda vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla İmamoğlu ve Akpolat’a destek verdi.

’’BEŞİKTAŞ’TA ARTIK SU BASKINI ŞİKÂYETİ ALMIYORUZ’’

Tören kapsamında sahneye ev sahibi olarak önce Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat çıktı. Akpolat sözlerine alt yapı çalışmalarına değinerek başladı ve şöyle devam etti: ‘’Beşiktaş’ta göreve geldiğimizde en büyük sorun alt yapıydı. Yüzlerce ev ve iş yerinde su baskınları yaşanıyordu. Bunlar Barbaros Bulvarı’nda Nüzhetiye Caddesi’nde, Şair Nedim Caddesi’nde, Nispetiye’de, Ortaköy’de, Arnavutköy’de, Kuruçeşme’de, Bebek’te biz pandemiyi ve sokağa çıkma yasaklarını da fırsata çevirerek alt yapı çalışmalarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İski Genel Müdürlüğüyle beraber tamamladık. Şu anda Beşiktaş’ta su baskını şikâyeti almıyoruz.’’

“Kamuda tasarruf Başakşehir’e uğramadı” “Kamuda tasarruf Başakşehir’e uğramadı”

‘’BEŞİKTAŞ, MODERN ÇAĞA YAKIŞIR YEŞİL BİR MEYDANA KAVUŞACAK’’

Beşiktaş’ta gerçekleştirilen diğer çalışmalardan da bahseden Akpolat şunları ifade etti:

‘’Barbaros Meydanı’nı, çağa yakışır modern yeşil bir meydan haline getireceğiz. Bu meydan düzenlenirken katılımcı bir anlayışla düzenlendi. Vatandaşlarımızın burada görmek istediği fonksiyonlar tanımlandı. Burada yıllardır atıl olarak bekleyen yeri İBB vapur kafe olarak düzenledi. Burada 9 tane üniversitemiz var; üniversitemizdeki çocuklarımız, kardeşlerimiz oraya gidip gün boyunca hem yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabilirler hem de yeni ders çalışma ortamları oluşacak.

‘’ORTAKÖY YAŞAM VADİSİ PROJESİ İBB YATIRIMIYLA HAYATA GEÇECEK’’

Temelini atacağımız Ortaköy Yaşam Vadisi, yaklaşık 200 dönümlük bir alan.  Bu 200 dönümlük alanı bir yaşam vadisi haline getiriyoruz. Burasının bir mülkiyet problemi vardı, yarısı İBB’nin diğer yarısı Beşiktaş Belediyesi’ndeydi. Bugüne kadar uzlaşamamışlardı ama artık uzlaşma sağlandı. İBB’nin yatırımıyla Ortaköy Yaşam Vadisi projemiz hayata geçiyor. Hem Beşiktaş’ımızın hem yakın ilçede oturan vatandaşlarımızın yakında hizmetine açılacak’’ dedi.

İMAMOĞLU: İSTANBUL’A HİZMET ETMEK ÇOK GÜZEL’’

Akpolat’ın ardından sahneye çıkan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da şunları söyledi:

‘’Beşiktaş’ta sizlerle bir arada olmak çok güzel. Beşiktaş’ı ve yakın çevresini hizmetlerle buluşturmak ve İstanbul’a hizmet etmek çok güzel. Her yönüyle size layık olacağız. Beşiktaş Belediye Başkanım gibi hep birlikte size layık olabilmek için çok çalışacağız, söz veriyorum hepinize. Sevgili Beşiktaşlılar İstanbul’un her yerine eşit hizmeti önemsedik. Verdiğimiz sözleri yeri getirmeye and içtik ve hep bu ahlakla, anlayışla hareket edeceğiz.

Beşiktaş Belediyesi ile birlikte koordineli çalıştığımız için çok mutluyum. Beşiktaş Belediye Başkanımız çok güzel sıralamalar yaptı, tüm çalışmaları anlattı. Demek ki dört yılda çok güzel işler başarmışız, çok çalışmışız. Beşiktaş Belediyesi ile birlikte koordineli çalışarak, çözüm bulma karakteriyle hareket ettiğimiz için çok mutluyum. İşte bu gururla hem İstanbul’da hem de Türkiye’nin her şehrinde aynen bu şekilde çalışıp, parti ayrımı yapmaksızın bu güzel meydandan İstanbul’a eşit hizmet getirmek için tüm vatandaşlarımıza söz veriyorum. Beşiktaş’tan Eyüpsultan’a, Çengelköy’den Kabataş’a, her noktasında inanın çok güzel hizmetler sunduk ve bu semtleri vapurlarla birbirine bağladık. Tabi çok şey yaptık ama yetmez diyoruz. Mahmutbey- Mecidiyeköy hattını açtık. Bu Beşiktaş Meydanı’nda kazımız var ve bu tarihi kazının sürmesinden dolayı Mecidiyeköy’ü Fulya’ya bağlayarak bir an önce hizmet almanızı sağladık. Temel atmaya, bu memlekete hizmet yapmaya devam edeceğiz. Beşiktaş Belediye Başkanımız Rıza Bey sağ olsun hem hizmetleri anlattı, bir adım da ileri geçti, önümüzdeki yirmi yılda yapılacak hizmetleri iki-üç yılda yapılması için bizden istedi. Olsun gücümüzün yettiği yere kadar sadece Beşiktaş değil İstanbul’un her ilçesine eşit davranarak hizmet edeceğiz.’’