Etkinlikte konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, duaların kabul olmasını dileyerek, "Beylikdüzü’ne bahar geldi, İstanbul’a bahar geldi ve yakında güzel memleketimize de bahar gelecek. Hıdırellez bayramımız kutlu olsun" ifadelerini kullandı.

BEYLİKDÜZÜ’NDE HIDIRELLEZ COŞKUSU ŞENLİKLE KUTLANDI

Beylikdüzü Belediyesi'nin düzenlediği şenlikte, Gürpınar Mahallesi Atatürk Parkı'nda gerçekleşen Geleneksel Hıdırellez Yürüyüşü ile başlayan etkinlikte, rengarenk kıyafetleriyle dans eden ekiplerin gösterileri ilgiyle izlendi. Roman dans gösterileri, damat tıraşı, hıdırellez ateşinin yakılması ve Blues Of Rumeli grubunun konseriyle devam eden etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, eşi Zehra Çalık ile birlikte katıldığı şenlikte, Hıdırellez geleneğini yerine getirerek vatandaşlarla birlikte ateşin üzerinden atladı. Ayrıca, etkinlik kapsamında Beylikdüzü Gürpınar Trakyalılar ve Rumeliler Derneği'nin açılışı da yapıldı.

ÇALIK: "YÜREKTEN YAPILAN HER DUANIN KABUL OLMASINI DİLİYORUM"

6. Geleneksel Hıdırellez Şenliği'nde konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, "Duam odur ki ruhlarımızı da tazeler bu gelen bahar. Emin olun ruhlarımızın tazelenmeye ihtiyacı var. Birbirimize güzel bakmaya ihtiyacımız var. Memleketin bu zor anında evlatlarımıza daha güzel bir memleket bırakmak için var gücümüzle çalışacağız. İyilik ve güzellik hem Gürpınar’a hem Beylikdüzü’ne hem İstanbul’umuza hem de güzel memleketimize yayılsın. Yürekten yapılan her duanın kabul olmasını diliyorum. Beylikdüzü’ne bahar geldi, İstanbul’a bahar geldi ve yakında güzel memleketimize de bahar gelecek. Hıdırellez bayramımız kutlu olsun" ifadelerini kullandı.

ADAR: "HIDIRELLEZ BİZİM VAZGEÇİLMEZ GELENEKLERİMİZDEN BİRİDİR"

İmamoğlu Küçükçekmece’de; 5 yıllık performansımız ödüllendirildi İmamoğlu Küçükçekmece’de; 5 yıllık performansımız ödüllendirildi

Beylikdüzü Gürpınar Trakyalılar ve Rumeliler Derneği'nin katkılarıyla düzenlenen şenlikte konuşan dernek başkanı Gülşah Adar, toplum olarak bir arada olmayı çok özlediklerini belirterek, "Beraberce eğlenmeyi, sokaklarda düğünler yapmayı, kına geceleri yapmayı kısacası birlikte olmayı senelerdir çok özlemişiz. Hıdırellez de bizim vazgeçemeyeceğimiz geleneklerimizden biri. Biz de 6. Hıdırellez kutlamalarında bir araya gelerek geleneğimizi tekrar yaşatmaya çalışıyoruz. Güzel etkinlikte emek veren dernek yönetimi ve belediye ekiplerine teşekkür etmek istiyorum. Teşekkürlerin en büyüğünü ise Trakyalı hemşerilerim adına dernek binamızı eksiksiz bir şekilde bize hediye eden değerli başkanımıza iletmek istiyorum. Desteğiniz için sağ olun var olun" ifadelerini kullandı.

Editör: Yusuf Hakkı Doğan