Dünya Anneler Günü Beyoğlu’nda özel etkinlikle kutlandı. Beyoğlu Belediyesi, Anneler Günü dolayısıyla Boğaz turu düzenledi. 12 Mayıs Pazar sabahı saat 10.00’da Kabataş İskelesi’nde buluşan Beyoğlu’nun anneleri iki vapur ile İstanbul boğazına açıldı.

EŞSİZ BOĞAZ MANZARASINDA KAHVALTI

Asya ve Avrupa kıtalarını birbirinden ayıran dünyanın en güzel boğazını seyrederek hep birlikte kahvaltı yapan anneler daha sonra müzik eşliğinde İstanbul’un eşsiz manzaralarını keşfetme imkanı buldu.

GÜNEY: AMACIMIZ ÇOCUKLARI VE ANNELERİ MUTLU BİR BEYOĞLU

Eyüpsultan Belediyesi’nden ‘Cana Dokunan İşler’ Eyüpsultan Belediyesi’nden ‘Cana Dokunan İşler’

Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney de Beyoğlu’nun annelerini bu özel günde yalnız bırakmadı.  Eşi Ayşen Güney ile birlikte Boğaz tutuna katılan Başkan Güney, “Annelerimizin emekleri önünde saygıyla eğiliyorum, büyüklerimizin ellerinden öpüyorum. Annelerimiz yapılabilecek tüm hizmetlere layık, ne yaparsak yapalım onların emeklerine yetişemeyiz. Bir nebze de olsun onların bir gününü mutlu etmek için, onlarla bu Pazar kahvaltısını paylaşmak için, dertlerinden sıkıntılarından arındırabilmek için, çocukları ile bir boğaz turu yapmaları için elimizden gelen desteği verdik. Bütün işimiz gücümüz çocukları da ve anneleri de mutlu bir Beyoğlu’nu hayata geçirebilmek. Ben huzurunuzda tüm annelerin gününü kutluyorum, hepsine selam saygı sunuyorum” dedi. Boğaz turuna katılan Beyoğlulu kadınlar da etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Editör: Editör Yazar