Her yıl olduğu gibi Büyükçekmece Belediyesi, Türk’ün şanlı zaferi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıldönümünü coşkulu etkinliklerle doyasıya yaşandı. Büyükçekmece Kordonbuyu’nda yapılan etkinliklere vatandaşların katılımı ise yoğun oldu.

İmamoğlu ile Güzel Çatalca’da birlikte sahada İmamoğlu ile Güzel Çatalca’da birlikte sahada

ZAFER KUTLAMASI FİLENİN SULTANLARI İLE BAŞLADI

Büyükçekmeceliler CEV Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Polanya’yı 3-0 ile yendiği maçı etkinlik alanında LED ekranda izledi. Türk bayrakları ile alanı dolduran vatandaşlar Filenin Sultanları'na anlamlı günde tam destek verdi. Maç sonrasında 10 dakikalık milli mücadeleyi anlatan video gösterisi sahnelendi. 

HASAN ÜNLÜ’DEN ZAFER RUHUNU ANLATAN ŞİİRLER

Uzman Tarihçi Hasan Ünlü’de Necmettin Halil Onan’ın Bir Yolcu’ya ve Mustafa Nihat Malkoç’un Zafer Bayramı’dır 30 Ağustos şiirlerini okudu.   

BİNLERCE BÜYÜKÇEKMECELİ ZAFERİ DOYASIYA KUTLADI

Ata Zafer Konseri binlerce Büyükçekmeceliye unutulmaz bir gece yaşattı. Büyükçekmece sahilinde gerçekleşen etkinlikte Arem Özgüç ve Arman Aydın’ın DJ performansı Büyük Zafer’in coşkusunu zirveye taşıdı. Popüler şarkılara danslarıyla eşlik eden 7‘den 70’e her yaştan Büyükçekmeceli, ellerindeki Türk bayraklarıyla 30 Ağustos zaferini gönüllerince kutladı. DJ Arem Özgüç ve Arman Aydın’ın sahne ve görsel şovlarıyla zenginleşen program gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

AKGÜN: CUMHURİYET’İN TEMELİNİN ATILDIĞI İLK GÜN

Genç DJ’ler Özgüç ve Aydın’a çiçek takdim eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 30 Ağustos ruhunun Çanakkale destanı ile başladığını belirterek şöyle konuştu: “İşte bu aynı zamanda Cumhuriyetin ilk temelinin atıldığı gündür. Çanakkale Destanı’nı yazan ve yazdıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yazan ve yazdıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını şükranla, minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.”

Akgün konuşmasının sonunda belediye olarak çalışmalara tüm hızıyla devam ettiklerini belirtirken, Kordonboyu’nun uzaması ile ilgili yeni bir çalışmaya başladıklarını müjdeledi.