Kahramanmaraş merkezli şiddetli depremlerin ardından deprem bölgesine yardıma koşan İstanbul ilçe belediyeleri arasında afetin acılarını derinleştirecek olaylar yaşanıyor.

Sancaktepe Belediyesi, Maltepe Belediyesi’nin astığı pankartın videosunu paylaşarak, Maltepe’yi eleştirdi. Yapılan eleştirinin ardından Maltepe Belediyesi de bir basın açıklaması yaptı.

Maltepe’den yapılan açıklama şöyle;

KAMUOYUNA DUYURU

Bütün Türkiye 2 aydır yüreğiyle ve dayanışma ruhuyla deprem bölgesinde yaşıyor. Bu bütün Türkiye’nin içinde Maltepe Belediyesi olduğu gibi elbette Sancaktepe Belediyesi de bulunuyor.

Ne kadar çok insanımızın yüzünü güldürebiliriz diye mücadele ederken hangi kişi ve kuruluşumuz olursa olsun takdir eder, alkışlarız.

Biz Maltepe Belediyesi olarak depremin ilk gününden itibaren bölgeye yardım elimizi uzattığımız gibi bugün de yaraların sarılması için çalışıyoruz.

Özer: Esenyurt bir örnek olmalı Özer: Esenyurt bir örnek olmalı

Sancaktepe Belediyesi’nin paylaştığı videoda yaptığı açıklamayı üzüntüyle izledik. Söz konusu alanda belediyemizin tiyatro ekibi çocuklar için 45 dakikalık bir oyun sergiledi.

Depremin en savunmasız etkilenenleri olan çocuklarımızın yaşadığı travmayı unutturmak, acılarını hafifletmek için gerçekleşen etkinliğimizi görmezden gelerek alana astığımız bir pankart üzerinden belediyemizi karalamak, insanlarımıza yardım için gittiğini söyleyen bir belediyeye yakışmayacak ve yadırganacak bir davranıştır.

Sancaktepe Belediyesi’ni deprem bölgesinde yaptığı yardımlardan dolayı bir kez daha alkışlarken, üzerinde “DAYANIŞMA İYİLEŞTİRİR” yazan pankartımızdan hem de böylesi bir süreçte neden rahatsız olduğunu anlamakta güçlük çektiğimizi belirtiyor, el ele vermemiz gerekirken rant devşirme uğruna algı operasyonuna girişilmesini esefle kınıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Editör: Editör Yazar