Kıraç Cemevi'nde Muharrem Ayı Lokması: Sevgi ve Kardeşlik Vurgusu Kıraç Cemevi'nde Muharrem Ayı Lokması: Sevgi ve Kardeşlik Vurgusu

Engelli bireylerin toplumsal yaşama aktif katılımlarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı, Hırvatistan Ağır Engelliler Derneği, aileleri, engelliler merkezi doktorları ile yöneticilerinden oluşan bir heyeti ağırladı. Ziyaret sırasında sarayın modern yapılandırması ve engelli dostu olanakları detaylı bir şekilde incelendi.

Bağcılar Belediyesi yetkilileri, heyete tesisin fiziksel erişilebilirliği, sosyal etkinlikler için sağladığı imkanlar ve engelli bireylerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

Misafirler, Türkiye’de engellilere yönelik yapılan çalışmaların etkileyici olduğunu, engelli bireylerin topluma kazandırılması adına örnek teşkil ettiğini söyledi. Ayrıca, belediyenin sunduğu entegre hizmet modelinin ilham verici olduğunu belirten heyet, engelli dostu bu politikaları kendi ülkelerinde uygulamak üzere örnek aldıklarını ifade ettiler.

Editör: Yusuf Hakkı Doğan