Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, köşe yazısında, ehliyetsiz araç kullanımı sonucu bir trafik kazasına karışan ve bir kişinin ölümüne neden olan bir yazarın oğlunu savunmayı kabul edebileceğini belirten avukat Erşan Şen’e yönelik eleştirilerde bulundu.

İzmir Alsancak'ta elektriğe kapılıp el ele ölenlerin bedenleri hortumla çekildi İzmir Alsancak'ta elektriğe kapılıp el ele ölenlerin bedenleri hortumla çekildi

Hakan, avukatların müvekkillerinin eylemleriyle özdeşleştirilemeyeceğini kabul ederken, avukatlık mesleği ile ticaret yapma arasında bir ayrım olması gerektiğini vurguladı. “Herkes savunulabilir, ancak avukatlık ve ticaret farklı şeylerdir” diyerek, Şen’in ifadelerini ‘tüccar terzi’ benzetmesiyle eleştirdi.

NE OLMUŞTU?

Avukat Ersan Şen, daha önce depremde yıkılan binaların müteahhitlerini savunmasıyla gündeme gelmişti. Canlı yayında kendisine yöneltilen “Eylem Tok’un oğlunun davasını alır mısınız?” sorusuna “Anlaşabilirsek neden olmasın?” şeklinde yanıt vermiş ve bu durumu imamlara benzeterek açıklamıştı.

Editör: Editör Yazar