Öğrencilerin yaz tatili dönemlerini verimli bir şekilde geçirmeleri için açılan Esenyurt Belediyesi Yaz Okulları, 42 farklı branşta eğitimlerine devam ediyor. Belediyenin kültür merkezleri ve bilgi evlerinde verilen eğitimlerde 8-15 yaş aralığındaki çocuklar, yeni bilgiler öğrenmenin yanı sıra yeteneklerini de keşfediyor.

İmamoğlu ve Epözdemir, Sultangazi’de birlikte sahada İmamoğlu ve Epözdemir, Sultangazi’de birlikte sahada

YETENEKLERİNİ KEŞFEDİYORLAR

Haftanın 7 günü yapılan derslerde öğrenciler; piyano, keman, gitar, resim, matematik, yabancı dil, akıl ve zekâ oyunları gibi onlarca farklı branşta ilgi alanlarına göre eğitim alma fırsatı buluyor. Eğitimler sonunda düzenlenen etkinliklerde, çocuklar yeteneklerini sergiliyor.

“GELİŞİME KATKI SAĞLIYORUZ”

Sanatın ve müziğin gençleri hayata bir-sıfır önde başlattığına dikkati çeken Müzik Hocası Asil Ergun, “Yaz döneminde 42 ayrı branşta eğitim faaliyetlerini sürdürmekteyiz. Amacımız çocuklarımızın ve gençlerimizin kişisel gelişimlerine bir nebze bile olsun katkıda bulunmak, onlara öncülük etmek ve hayat denen bu yolda farklı olmalarını, iyi olmalarını ve mutlu hissetmelerini sağlamak” dedi.

“İNGİLİZCE’DE KENDİMİ GELİŞTİRDİM”

Katıldığı İngilizce kursu sayesinde kendini geliştirdiğini söyleyen Ayşe Melek Yılmaz şöyle konuştu: “Bu derste bilmediğim İngilizce kelimeleri öğrendim. Bu kelimeleri cümle halinde kullanmaya çalışıyorum. Burada hocalarımız bize çok yardımcı oluyor, öğrenmemiz için çabalıyorlar. İngilizce kursuna geldikten sonra kendimi geliştirdim. İleride İngilizce öğretmeni olmak istiyorum. Belediyemize bize bu imkânları sağladığı için teşekkür ediyorum.” KENT YAŞAM HABER MERKEZİ