Esenyurt Belediyesi’nin yaz akşamlarına renk katmak amacıyla düzenlediği “Mahallede Şenlik Var” etkinliğinin ilki gerçekleşti. Gencinden yaşlısına kadar her yaş grubunu bir araya getiren ve ortak bir coşkuda buluşturan şenlik etkinliğinde sihirbaz, jonklör ve animasyon ekibinden oluşan özel gösteri grubu gibi çeşitli şovların yanı sıra büyükler için de konserler düzenlendi. Şenliğe katılan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt da hizmetlerini vatandaşlara anlatmanın yanı sıra onlarla sohbet ederek taleplerini dinledi.

ŞENLİĞİN COŞKUSU TÜM MAHALLELERE YAYILACAK

Yaz ayları boyunca farklı mahallelerde düzenlenecek şenlik, ilk gününde vatandaşların ilgi odağı oldu. Çok sayıda kişinin katıldığı ve renkli görüntülere sahne olan etkinlikte aileler ve çocuklar doyasıya eğlendi. Ayrıca alanda kurulan Mahalle Afet Gönüllüleri standı ile gönüllü olmak isteyenler form doldururken Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi(ESBİM) standı ile de iş arayan vatandaşlara destek sağlandı.

“HAYATIN ZORLUKLARINA KARŞI BİRLİKTE DİRENECEĞİZ”

Yaptığı konuşmada Esenyurt’un mutluluk şehrine dönüşeceğini söyleyen Bozkurt, ‘Mahallede Şenlik Var’ bizim uzun süredir düşündüğümüz bir çalışmaydı. Pandemiden dolayı aksadı. Buradaki amacımız mahallelerde vatandaşlarımızla bir araya gelmek, buluşmak, onlarla sorunlarımızı konuşmak, bugüne kadar neler yaptık, bundan sonra Esenyurt ile ilgili neler planlıyoruz bunları paylaşacağız. Hayatın zorluklarına karşı birlikte direneceğiz. El ele verip birbirimize destek vererek devam edeceğiz. Esenyurt’u umudun şehri olmaktan çıkarıp mutluluk şehrine dönüştüreceğiz” dedi.

Avcılar’ın emekçilerinin TİS sevinci Avcılar’ın emekçilerinin TİS sevinci

“BU KADAR ÇALIŞMANIN YAPILDIĞINI BİLMİYORDUK”

Mahalle kültürünün yaşatılmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Emel Kartal şöyle konuştu: “Çocuklarımızın mahalle kültürünü öğrenmesi bizim açımızdan çok önemliydi. Bu tür etkinlikler devam ederse çok mutlu olacağız. Bu kadar etkinlik ve çalışmanın yapıldığını bilmiyorduk. Sinevizyonu izlerken farkına vardık. Özel çocuklarımıza yapılan yatırımlar bizi çok mutlu etti. Bundan dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” İlkay Soykan ise şunları ekledi: “Verimli çalışmalar. Özellikle vatandaşla iç içe olunuyor. Hem de insanlar online ortamda çok fazla görüştüler artık yüz yüze daha çok görüşmeye başladılar. Ramazanda da bu etkinlikler çok yaygınlaşmıştı. Bu etkinlikleri çok olumlu buluyorum.”