Spinal Musküler Atrofi olarak adlandırılan SMA hastası çocuklara yönelik destek kampanyalarından biri de sanatçılardan geldi.  46 ressamın eserleri ile katkı sunduğu ‘Bir Hayat da Sen Ver’ karma resim sergisi İstanbul Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür Sanat Merkezi’nde açıldı.  Çok sayıda sanatseverin ilgi gösterdiği sergi 15 Mayıs 2023’e kadar ziyaret edilebilecek.

AHMADİ: RESİMDEKİ ÇİZGİLER HARFLERİN YERİNİ ALMAKTADIR

Sergi açılışında konuşan ve ünlü ressam Shoeib Ahmadi, insanın sosyal ve duygusal bir varlık olduğunu belirterek, sanatçıların duygu ve düşüncelerini ifade etmek için farklı yollar aradıklarını ve eserleriyle toplumla irtibat kurmaya çalıştığını ifade etti. Ahmadi ‘’Resimdeki çizgiler harflerin yerini almaktadır. En eski sanat dallarından olan resim aynı zamana insanın ortak dilidir. Hangi dilde konuşursanız konuşun hangi ülkenin vatandaşı olursanız olun, bir resme baktığınızda o ressamın duygularına yaklaşırsınız. Biz sanatçılar olarak bu sergi ile SMA hastası çocuklara resimlerimizle destek olmaya çalıştık. Umarım az da olsa bunu başarabildik.’’ dedi.

SMA HASTALARINA UMUT OLUYOR

Geleceği parlak küçük sanatçılardan 23 Nisan sergisi Geleceği parlak küçük sanatçılardan 23 Nisan sergisi

Karma resim sergisinin küratörlüğünü yapan Yurdanur Gözcü ise yaptığı konuşmada ülkemizde tedavisi olmayan SMA hastalığı için ailelerinin büyük mücadele verdiğini belirterek ‘’ Bu hastalık çok yüksek ücretlerle Avrupa’da tedavi edilebiliyor. Ancak milyon dolarlar gereken bu tedavi için hiçbir ailenin gücü yetmiyor. Bu nedenle sosyal medya üzerinde kampanyalar yürütüp ve sokak başlarında stantlar kurup bağış toplayan ailelerin fazlasıyla olduğunu hepimiz biliyoruz. Buradan dünyanın en saf en temiz en masum varlıkları çocuklara ve onların annelerinin çığlıklarına derman olabilirsek, ne mutlu bize. Bu serginin gelirlerini SMA hastası Uras bebeğe verilecektir.. Sergimize katkı sunan tüm sanatçı dostlarımıza şükranlarımı sunarım. ‘’ dedi