Oğuz Murat Acı'nın hayatını kaybettiği olayın yankıları sürüyor. Demirören ailesinin işin içine girdiğini söyleyen DHA'daki muhabirlik görevinden ayrılan Rojda Altıntaş, sosyal medyayı salladı.

"REVNA DEMİRÖREN ENGELLEDİ"

Yazar Eylem Tok’un 17 yaşındaki oğlunun karıştığı kaza sonucu Oğuz Murat Acı’nın hayatını kaybetmesine ilişkin olayda Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören'in şoförünün haberi yapan DHA muhabiri Rojda Altıntaş'ı arayarak haberin yayınlanmasını engellediği ifade edildi. Kayıtların sosyal medyada gündem olmasının ardından açıklama yapan Altıntaş, arandığını doğruladı. Baskıya maruz kaldığını belirten Altıntaş ses kayıtlarını bizzat kendisinin paylaştığını açıkladı.

Yine öğretmene şiddet; Kopya çeken öğrenci öğretmeni bıçakladı Yine öğretmene şiddet; Kopya çeken öğrenci öğretmeni bıçakladı

GENEL MÜDÜRDEN ALTINTAŞ'A ÇAĞRI

Gelişmeler izerine DHA'nın resmi sosyal medya hesaplarından DHA Genel Müdürü Celal Korkut'un imzası ile bir açıklama yapıldı. Açıklamada "Meslektaşım Rojda Altıntaş'ın kayda aldığı telefon görüşmelerinde tam olarak ne yaşadığını ve eğer varsa baskıyı benimle açıkça paylaşmasını beklerdim. Kendisine üzüleceği veya baskı altında hissedeceği bir durum olmadığını, bilakis haberi tüm yönleriyle takip edip yayınlamaya devam edeceğimizi söylerdim. Bir meslek büyüğü olarak kendisine ulaşamadığım için buradan sesleniyorum. Bir an önce iş başı yapıp kaldığı yerden görevine devam etmesini bekliyorum." denildi.

ALTINTAŞ: İŞE ÇAĞIRMAK ZORUNDA BIRAKILMIŞSINIZ

Korkut'un açıklamasına X hesabı üzerinden yanıt veren Altıntaş şu ifadeleri kullandı:

"Her şeyden haberiniz vardı. Başka ses kayıtları veya görüntüler olup olmadığını merak ediyorsunuz. Bu sebeple her şeye rağmen DHA’nın resmî hesabından beni işe çağırmak zorunda bırakılmışsınız, ne kadar üzücü. Ancak işe dönmeyeceğim."

RÖPORTAJ GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞTI

Altıntaş, Eylem Tok ve ABD'ye kaçırdığı oğluyla ilgili haberlerin yayınlanmaması için Demirören Ailesi’nin devreye girdiği iddiasını tekrarladı ve sosyal medya hesabından kesilen röportajını paylaştı:

Altıntaş paylaşımında şunları yazdı;

"Demirören Medya bünyesinde bulunan CNN Türk, vefat eden Oğuz Murat Aci’nin ailesinin evine bugün röportaj yapması için muhabir göndermiş. Olaya karşı bu kadar duyarlıysanız, Türkiye'nin bu olaydan haberi yokken, olaydan 15 saat sonra DHA adına yaptığımız röportajları neden kestirerek yayınlattınız? Neden ‘yurt dışına kaçırıldı’ iddialarını kestiniz? Neden Eylem Tok’un yurt dışına kaçırdığı oğlunun adını ve babasının mesleğini röportajda kestiniz? Olaydan 15 saat sonra yaralı olarak kurtulan Süleyman Keçiçi ve vefat eden Aci'nin arkadaşı Deren Kara ile yaptığımız röportajlar burada. 3 dakika 44 saniye olan bu röportajlar, 1 dakika 22 saniyeye kadar nasıl kesilip yayınlatıldı? Önce ve sonrası şekliyle burada, buyurun."

Editör: Editör Yazar