İstanbul siyaset camiası ani bir haberle sarsıldı. Geçmiş dönem Bakırköy Belediye Başkanlığı yapmış Ateş Ünal Erzen hayatını kaybetti. Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle bir süredir tedavi gören Erzen’in bugün yaşam savaşını kaybettiği öğrenildi.

3 DÖNEM YAPMIŞTI

2004-2014 yılları arasında Bakırköy Belediye Başkanı olarak görev yapan Erzen, bir dönem Galatasaray yöneticisi olarak da görev yaptı.

Üç çocuk babası Erzen’in cenazesinin yarın defnedilmesi bekleniyor.

Rıza Akpolat: Beşiktaş nüfusunun yaklaşık 30 katı yük taşıyor Rıza Akpolat: Beşiktaş nüfusunun yaklaşık 30 katı yük taşıyor

ATEŞ ÜNAL ERZEN KİMDİR?

Bir dönem İstanbul, Bakırköy'de belediye başkanı görevini yürüten Ateş Ünal Erzen 1944'de İstanbul'da doğdu. Tam adı Hilmi Ateş Ünal Erzen olan siyasetçi, Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu ve İsviçre Neuchatel Üniversitesi Hukuk ve Ekonomik Bilimler Fakültesini bitirdi. Bir süre İsviçre'de Neuchateloise sigorta şirketinde çalıştı.

Türkiye'ye dönüp askerlik hizmetini tamamlayan Ateş Ünal Erzen, 1973'de Renault-Mais A.S. de çalışmaya başladı ve 1985'e kadar sırasıyla Reklam ve Halkla İlişkiler Şefi, Pazarlama ve Planlama Uzmanı, Reklam ve Halkla ilişkiler Müdürü, Pazarlama ve Planlama Müdürü ve Genel Satış Müdürü görevlerini yürüttü.

30 Nisan 1985'de Ordu Yardımlaşma Kurumu kuruluşlarından Omsan Uluslararası Nakliyat San.veTic. A.Ş.'ye Genel Müdür olarak atanan Ateş Ünal Erzen, 1988'den itibaren Renault-Mais. A.S.'ye Genel Müdür olarak atandı ve Toplam Kalite Yönetimini uyguladı.

1995 Haziran'da Sabah Gazetesi'ne Murahas Üye olarak geçti ve bir yıl sonra ayrıldı.

1994'de Renault-Mais adına Türkiye Toplam Kalite Ödülüne başvurdu ve hizmet sektöründe ödülün kimseye verilmediği yarışmada 16 firma arasında finalist oldu. Ateş Ünal Erzen, aynı yıl Ekonomi Basın Kuruluşları tarafından yılın Profesyonel Yöneticisi unvanını aldı.

Oyak Renault Otomobil Fab. A.Ş. Selyak (Elf). Adana Çimento. Artek. Hema Dişli San. Ve Tic. A.Ş., Hema Traktör San. Ve Tic. A.Ş., Hema Makine Tic. Mümessillik Sat.Paz. A.Ş., Best FM ve Best TV' de ve Türk Fransız Ticaret Odasında Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu üyeliği ile 1994 ile 2000 yılları arasında da Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 1993-2003 yılları arasında Galatasaray Eğitim Vakfı Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Ateş Ünal Erzen, Galatasaray Sportif A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyeliği ve Galatasaray Pazarlama A.Ş.'de Genel Müdürlüklük yapmıştır.

Ateş Ünal Erzen'in "Gümrük Birliğine Nasıl Hazırlanmalı?", "Gelecek Müşteridir" ve "İz Birakmak' adlı üç kitabı vardır. 

2004 ile 2009 yıllarında yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'den (CHP) Bakırköy Belediye Başkanı seçilmiştir. Evli ve üç çocuk babası olan Ateş Ünal Erzen, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Editör: Anıl Kılıçlı