Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye-Suriye ilişkilerine ve Türkiye-Rusya-İran-Suriye dörtlü zirve görüşmelerine yönelik açıklamalarda bulundu.

AKAR: MOSKOVA'DA YAPILMASI PLANLANIYOR

Akar, Türkiye-Rusya-Suriye ve İran arasındaki dörtlü toplantının yarın Moskova'da gerçekleştirilmesinin planlandığını açıkladı. Akar, şu ifadeleri kullandı:
Dörtlü olarak, savunma bakanları ve istihbarat başkanlarının katılacağı bir toplantı konusunda hazırlıklarımız devam ediyor. 25 Nisan'da bu toplantının Moskova'da icra edilmesi planlanıyor. Amacımız buradaki sorunların görüşmeler yoluyla çözülmesi ve bir an önce bölgeye barış ve huzurun hakim olması. Toplantının yapılmasına müteakip bazı olumlu gelişmelerin gerçekleşmesini de bekliyoruz. Bölge barışına katkı sağlamak için Türkiye, Bakanlık olarak elimizden gelen ne varsa gerekli gayreti gösteriyoruz."

"SURİYELİ KARDEŞLERİMİZ RAHAT OLSUNLAR"

Bakan Akar sözlerini şöyle sürdürdü;

Maltepe’nin kahramanlarından sıkı çalışma Maltepe’nin kahramanlarından sıkı çalışma

"İster Türkiye'de ister Suriye'de olsun bizim birlikte olduğumuz Suriyeli kardeşlerimiz var. Onları zora sokacak herhangi bir durum veya böyle bir karar almamız asla söz konusu değil. Rahat, müsterih olsunlar. Bu tutumumuz herkes tarafından bilinmeli ve buna göre davranılmalı. Bu konuda son derece net bir politika izliyoruz."

Editör: Editör Yazar