50 STK’dan gövde gösterisi; Türkiye’de özlenen ‘birlik’ tablosu 50 STK’dan gövde gösterisi; Türkiye’de özlenen ‘birlik’ tablosu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı, 27 Temmuz Perşembe günü toplu ulaşıma zam gündemiyle toplanacak. Toplantı, İBB'nin çağrısıyla 27 Temmuz Perşembe günü saat 13.00'da Bakırköy Çırpıcı Sosyal Tesisleri'nde yapılacak.

ZAM GÜNDEMİYLE TOPLANACAKLAR

HalkTV'nin haberine göre; Toplu Ulaşım Müdürlüğü'nün teklifi olan ve 26. madde de yer alan "minibüslerin elektronik bilet entegrasyonuna dahil edilmesi" teklifi de İBB tarafından gündeme alındı. Eğer teklif kabul edilirse, minibüslerde artık İstanbulKart geçecek.

DOLMUŞTA İSTANBULKART ÜCRETİ NE OLACAK?

Dolmuşlarda İstanbulkart basım ücretinin ne olacağı konusunda net bir şey yok henüz ancak indi-bindi ücretinin kalkacağı yönünde tahminler var.

BÜYÜK ZAM YOLDA

Toplantıda, kentte toplu ulaşımda kullanılan otobüs, metrobüs, metro, tramvay, nostaljik tramvay, marmaray, vapur, deniz otobüsü, dolmuş, minibüs, taksi, okul ve personel servisine zam yapılması teklifi görüşülecek. İBB'nin, UKOME alt komisyonunda, toplu ulaşıma yüzde 57 zam yapılması teklifinde bulunduğu öğrenildi.

Editör: Anıl Kılıçlı