Hayvana şiddet haberleri bitmiyor. Bu kez İstanbul Küçükçekmece'de İbrahim Keloğlan isimli bir caninin güvenlik kameralarında görüldüğü üzere bir kediyi döverek öldürdüğü ortaya çıktı.

6 DAKİKA BOYUNCA DÖVDÜ

Küçükçekmece'de bulunan Ağaoğlu My Word Sitesi sakinleri, site içerisindeki kedilerin bakımını üstlenmişlerdi. Ancak bir sabah, B4 Blok girişinde bir kedinin ölü olarak bulunmasıyla olay ortaya çıktı. Site yöneticisi Ebubekir Fırat, güvenlik kameralarını incelediğinde İbrahim Keloğlan'ın kediyi altı dakika boyunca şiddet uygulayarak öldürdüğünü gördü. Fırat, hemen polise başvurarak şikayetçi oldu.

ÜÇ YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Kediyi öldüren İbrahim Keloğlan, Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekiplerince Sarıyer'deki bir AVM'de yakalandı ve gözaltına alındı. Mahkemede adli kontrolle serbest bırakılan Keloğlan'a üç yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

"ÇOK ÜZÜLDÜM"

Küçükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Keloğlan, "O gün aşırı stresli ve yorgundum. Kafamda eşimin beklediği hamilelik testi vardı. Eve gittiğimde eşim 'Çocuğumuz olmayacak, gerekirse motivasyon için ikinci bir kedi sahiplenelim' dedi. Çok üzüldüm. Asansörde kedi gördüm. Ayağımla yere vurup kovmak istedim. Attığı pençe ile beni yaralayınca kendimi tamamen kaybettim. Sonrasında yaptıklarımı kesinlikle nasıl yaptığımı bilmiyorum. Kediye tekme attım, kovaladım. Herkesten çok utanıyorum" diyerek kendini savundu.

İzmir'de elektriğe kapılan vatandaşların çarpılma anının videosu paylaşıldı İzmir'de elektriğe kapılan vatandaşların çarpılma anının videosu paylaşıldı

Mahkeme, Keloğlan'a 1 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Ceza, iyi hal indirimiyle 1 yıl 3 aya düşürüldü ve hükmün açıklanması geri bırakıldı.

"BU KARARA İTİRAZ EDECEĞİZ"

İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi'nden avukatlarla birlikte davayı takip eden site avukatı Merve Poyraz Özcan, Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada, "Sanık, 'Çocuğumuz olmayacak, bu yüzden üzgündüm' diyor ama mahkemeye sunulmuş bir doktor raporu yok. Ayrıca kedinin ayağını çizdiğini söylüyor ama kayıtlarda böyle bir durum da yok. Sanığın pantolonu ve giydiği ayakkabıya bakıldığında zarar verebilecek bir açık görünmüyor. Bu karara itiraz edeceğiz çünkü sanığın savunmasında bir pişmanlık emaresi yok. Bu cezayla ıslah olmayacağı görüşündeyiz. Gerekçeli kararın açıklanmasını bekliyoruz" dedi.

Editör: Editör Yazar