Türkiye genelinde hava durumu uyarıları kapsamında hava sıcaklıklarının aniden sert şekilde düşeceği bildirilmişti. Dün gece saatlerinden itibaren ise İstanbul'un yüksek kesimlerine kar yağdı.

Bugün de soğuk havanın etkisiyle daha alçak kesimlerde kar yağışları görüldü. Beykoz'da bir caddeyi beyaz örtünün kapladığı görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

DEVAM EDECEK Mİ? 
CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, kar yağışına ilişkin açıklamada bulundu. Prof. Dr. Şen, “Bugün Sinop-Mersin arasına çizgi çekin. Bugün akşama kadar batısı kuvvetli karayel rüzgar (kuzey batı). Doğusu kuvvetli lodos rüzgar (güney batı) rüzgarı var. Batısı kıyılar hariç karla karışık yağmur ve kar, doğusu kuvvetli yağmur. Akşam Batısında yağış kesiliyor doğusunda kar başlıyor.

Bugün Karadeniz, Bursa, Bilecik, Sakarya, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Adana, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde yer yer kuvvetli yağış var. Sıcaklıklar 8-12 derece düşecek. İstanbul yağmurlu 8, Ankara karla karışık yağmur ve kar 4 derece, deprem bölgesinde kuvvetli lodos ve yağmur var.

İYİ Parti'de büyük istifa; İBB Meclis grubu düştü İYİ Parti'de büyük istifa; İBB Meclis grubu düştü

Bugün İstanbul’un yüksek yerlerine karla karışık yağmur yağabilir. Anadolu yakası yükseklerine öğleden sonra, akşam yağış bitiyor. Hafta sonu tekrar ısınıyor.

Editör: Anıl Kılıçlı