Siyasilerin 31 Mart yerel seçim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, Maltepeli kadınlarla düzenlenen kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi. Programa AK Parti Maltepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Çelik de katıldı. Maltepe için hazırladığı projeleri anlatan Kadem Ekşi, 31 Mart yerel seçimlerinde kadın seçmenlerin desteğini istedi. 

Geleneksel Aydos Patika Koşusu yapıldı Geleneksel Aydos Patika Koşusu yapıldı

Maltepe’de yeni dönemi kadınların ve gençlerin desteği ile inşa edeceklerini söyleyen Kadem Ekşi, 15 yıllık kuraklık dönemini bitireceklerini vurguladı. 

Kadınlar için fitness ve pilates salonları açacaklarını belirten Ekşi, burada özel eğitmenler eşliğinde düzenli olarak spor yapabileceklerini kaydetti.

 

“HER MAHALLEYE KREŞ”
Çalışan anneler için mahalle kreşlerinin önemli olduğunu vurgulayan Kadem Ekşi, “Şu anda Maltepe’de 9 kreşimiz var. Biz her mahalleye bir kreş yapacağız. Çalışan anneler var. Eskiden büyükanneler dedeler bakıyordu. Annelere destek olmamız lazım. Bir yere gezmeye gittiğinizde de çocukları kreşlere bırakabileceksiniz” dedi. 

Maltepe’nin otopark sorununa da değinen Kadem Ekşi, 18 mahallede yer altı otoparklarını hızla inşa ederek park probleminin önüne geçeceklerini kaydetti

“ENGELLER KALKACAK”

Toplantıya katılan bir kadının sorusu üzerine engellilerle yönelik projelerini anlatan Kadem Ekşi,
“Maltepe’de engeller kalkacak. Engelsiz Yaşam Merkezi ve Bakım Merkezi yapacağız. Engelli vatandaşlarımıza yönelik sosyal, kültürel sportif, etkinlikler olacak. Ayrıca bu merkezlerde düzenlenen atölye ve kurslarda her türlü eğitimi alabilecekler” ifadelerini kullandı. 

“BOTANİK PARK, İSTANBUL’UN YENİ CAZİBE MERKEZİ OLACAK”
Maltepe’ye yapılacak Botanik Park projesinin detaylarını anlatan Kadem Ekşi, “Çevreci bir insanım, hayatını çevre aktivisti olarak geçirmiş biriyim. İstanbul’daki en çevreci başkan adayıyım ve bundan gurur duyuyorum. İstanbul’un yeni cazibe ve çekim merkezi 8.2 kilometrekarelik alanda yapılacak Botanik Park olacak. İçinde spor alanları var, koşu parkurları var, gençlik merkezleri var, spor alanları var, ekolojik köyler var. Gençlerin ve çocukların nefes alacağı alanlar olacak. 2 yıl içerisinde bunu hayata geçireceğiz. Çocukları bilgisayar başından kaldıracağız” dedi. 

“YENİDEN SÜREYYA PLAJI”
Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan Süreyya Plajı’nın tekrar vatandaşlarla buluşturacaklarını söyleyen Kadem Başkan, “Yeniden Süreyya Plajı diyoruz. Herkesin 5 yıldızlı otellere gitme şahsı yok. Gençler sahillerimizle yeniden buluşacaklar. Süreyya plajı ile buluşacaklar. Yeniden Süreyya Plajı diyerek orayı eski ambiyansı ile hayata geçireceğiz” açıklamalarında bulundu. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ
 

Editör: Anıl Kılıçlı