20-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek kaynakçılık kursunu tamamlayan kadınlar, uluslararası geçerliliğe sahip sertifika almaya hak kazanacak.

Kadıköy Belediyesi, çalışma hayatında kadın istihdamını arttırmaya ve toplumsal cinsiyet eşitsizliklerini ortadan kaldırmaya yönelik ürettiği projelere bir yenisini daha ekledi. Kadıköy Belediyesi, Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu ve Gedik Eğitim Vakfı ile birlikte kadın kaynakçı yetiştirme kursları açmak için geçtiğimiz yıl bir protokole imza attı. Geçen sene ilk kez düzenlenen kaynakçılık meslek kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyer kadınların birçoğu kaynakçılık mesleğine ilk adımını attı.

Eğitimler MAYIS SONUNDA

“Kamuda tasarruf Başakşehir’e uğramadı” “Kamuda tasarruf Başakşehir’e uğramadı”

Bu yıl ikinci kez açılan kurslar ise için kayıtlar devam ediyor. Gedik Eğitim Vakfı’nın Pendik’te bulunan merkezinde gerçekleştirilen kurslara kayıt olmak isteyen kadınlar, 20 Mayıs tarihine kadar Kadıköy Belediyesi’nin Rasimpaşa Sosyal Hizmet Merkezi’ne başvuru yapabilecek. Eğitimler 30-31 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

“HERKES HER İŞİ YAPABİLİR”
Kadın kaynakçılık meslek eğitim kurslarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kadıköy Belediyesi Rasimpaşa Sosyal Hizmet Merkezi’nden Sosyolog Ece Çizel Girişken de ücretsiz verilen kaynakçılık kursuna İstanbul’un her ilçesinden ve her yaştan kadının başvuru yapabileceğini söyledi. Girişken, “Toplumsal cinsiyet rolleri, toplumda mesleki ayrışmalara da neden oluyor. Bazı meslekler kadın, bazı meslekler erkek mesleği olarak algılanabiliyor. Bizler bunun doğru olmadığını savunuyoruz. Gerekli fırsatlar sunulduğunda herkesin her işi yapabileceğini söylüyoruz. Mesleklerin cinsiyeti yoktur, mesleklerin ustaları vardır. Bu projenin daha fazla kadına ulaşmasını bekliyoruz” dedi.

Editör: Editör Yazar