Kartal Belediyesi tarafından her yıl vatandaşlara ücretsiz olarak tahsis edilen araçlarla mezarlık ziyaretleri bu yıl da 15-16-17 Haziran tarihlerinde yapılacak. Arife günü ile bayramın 1 ve 2’inci günü olmak üzere 3 gün boyunca yapılacak seferler ile Kartallı vatandaşlar mezarlık ziyaretlerini gerçekleştirebilecek. Ücretsiz olarak gün içinde yapılacak olan seferler ile vatandaşlar sevdiklerinin ebedi istirahatgâhına ulaştırılacak.

Kartal Meydanı Kartal Belediyesi Sahil Hizmet Binası önünden hareket edecek olan servisler; Soğanlık, Yakacık, Ortadağ, Kurtköy, Yeni Şeyhli ve Osmangazi Mezarlıklarına ulaşım desteği verecek. Destek Hizmetleri ve İşletme İştirakler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ulaşım hizmetinde, Kartal Meydanı’nda (Kartal Belediyesi Sahil Bina Önü) belirlenen saatlerde gün boyunca ring seferleri yapılacak.

Tepecik de artık kentsel dönüşüm için beklemeyecek Tepecik de artık kentsel dönüşüm için beklemeyecek

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Her bayram olduğu gibi bu bayramda Kartallı komşularımızın bayramlarını huzurla geçirebilmeleri için bayramda çalışmayı sürdürüyoruz. Yakınlarını kaybeden komşularımızın bayram süresince mezarlıklara ulaşımını kolaylaştırmak için ücretsiz ring seferleri yapıyoruz. Bu vesile ile tüm komşularımızın Kurban Bayramını kutluyor, aileleri ve sevdikleri ile beraber nice mutlu bayramlar diliyorum.” dedi.

Gün içinde ring yapacak servislerin saatleri ise şöyle:  

Soğanlık, Yakacık, Ortadağ, Kurtköy ve Yeni Şeyhli Mezarlıkları

Gidiş Saati      /  Dönüş Saati

10.00                       10.45

11.30                       12.15

13.00                       13.45

14.30                       15.15

16.00                       16.45

Osmangazi Mezarlığı  

Gidiş Saati      /  Dönüş Saati

10.00                       11.00                                              

12.00                       13.00                                            

14.00                       15.00                                        

16.00                       17.30         

Editör: Editör Yazar