İstanbul genelinde havaların ısınması ile Kartal’da hızlandırılan alt yapı çalışmaların sonucunda, Cumhuriyet Mahallesi ve Hürriyet Mahallesi’nin en önemli sorunlarından biri olan su baskınları, yapılacak alt yapı çalışmaları ile çözüme kavuşacak.

ATIK SULAR İLE YAĞMUR SUYU AYRIŞTIRILACAK

Bölgede 20 sokak ve 2 caddeyi kapsayan çalışma ile toplam 6 bin metre uzunluğunda atık su ve 4 bin metre uzunluğunda yağmur suyu alt yapısı döşenecek. Yapılan çalışmalar ile hem birbirine karışan atık ve yağmur suyu kanalları ayrıştırılırken, hem de yeni atık su ve yağmur suyu alt yapısı inşa edilecek.

Esenyurt’un kahramanları hazır Esenyurt’un kahramanları hazır

ANİ SU BASKINLARININ ÖNÜNE GEÇİLCEK

Kartal’ın diğer mahallelerine göre yer yer eğimi fazla bölgelere sahip olan mahallede yapılan çalışmanın, yaz aylarına kadar bitirilmesi hedefleniyor. Alt yapı çalışmalarıyla birlikte şiddetli ve yoğun yağışlarda ani su baskını ile taşma sorunları da ortadan kalkacak.

YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Bölgede yapılan yoğun çalışmaları yerinde inceleyen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İSKİ yetkilileri ve Kartal Belediyesi teknik ekibinden projeyle ilgili ayrıntılı bilgi aldı. Başkan Yüksel, inceleme sırasında bölge esnafını da ziyaret ederek altyapı çalışması ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Cumhuriyet Mahallesi ve Hürriyet Mahallesi’nin bir kısmını ilgilendiren alt yapı çalışması ile ani su baskını ve taşkınların önüne geçmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Yüksel, İSKİ ile koordineli olarak Kartal’da bu yaz boyunca alt yapı yatırımlarına devam edeceklerini vurguladı.

Editör: Editör Yazar