7 yaşında Mustafa Kemal Atatürk’le tanışan sanatçının, hayatını ve sanatını şekillendiren Atatürk portreleri, ‘Bir Çift Mavi Gözün Işığında’ adlı resim sergisiyle sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 

ÖZKILINÇ: ATATÜRK VE CUMHURİYETLE İLGİLİ ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK

Meclis güçlüyse Avcılar da güçlü olur! Meclis güçlüyse Avcılar da güçlü olur!

Sergi açılışında konuşan Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, ‘’Küçükçekmece Belediyesi olarak tüm galerilerimiz de Cumhuriyetimizin 100. yılına merhaba diyoruz. Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde ‘Sanata Yön Verenler’ sergisi yer alıyor. 9 Kasım’da Selanik ve Dokuzu Beş Geçe isimli sergileri açacağız. Yani Kasım ayında ilçemizdeki tüm kültür merkezlerimizde ve kütüphanelerimizde Cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili etkinliklerimiz olacak. Bugün de Yeşilçam afişçisi İbrahim Küçükenez’in birbirinden değerli Atatürk tablolarını sergilemenin mutluluğunu yaşıyoruz’’ dedi.

KÜÇÜKENEZ: BİR ÇİFT MAVİ GÖZÜN IŞIĞINDA TÜM DOSTLARA SELAM OLSUN

Sanatçı İbrahim Küçükenez ise, ‘’Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirleriyle yedi yaşında tanıştım ve bu tanışma yaşamımı şekillendiren yegâne an oldu. Sanat görüşümün temellerini de bu dönemde attım. İlham kaynağı ve rehber olarak tüm hayatım boyunca kalbimde taşıdım onun fikirlerini. O ilham bende resim yapma arzusunu da beraberinde getirdi. Yedi yaşımda içimde yanan bu ateş, 90 yaşında hala yanmaya devam ediyor ve devam edecek. Ümidim; Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı sonsuz mirasın peşinde ilelebet yürümeye devam edecek olan Türk gençliğidir. Cumhuriyetimizin 100. yılında  bir çift mavi gözün ışığında aydınlanan tüm dostlara selam olsun’’ diye konuştu.

20 KASIM’A DEK ZİYARET EDİLEBİLİR

İbrahim Küçükenez’in son dönem eserlerinden oluşan, Atatürk temalı, 19 adet yağlı boya çalışması 20 Kasım’a kadar AKSM’de görülebilir.

Editör: Editör Yazar