Törene katılanlar arasında Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, MHP eski İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, Küçükçekmece Meclis Üyesi Yahya Yılmaz Tekin ve Başakşehir Belediye Meclis Üyesi Zekeriya Tuncay gibi tanınmış isimler yer aldı. Ayrıca, İstanbul’un çeşitli bölgelerinden birçok siyasi, iş insanı ve çiftin yakın arkadaşları da bu özel gün için bir araya geldi.

Silivri’de yoğurtlar barış ve kardeşliğe mayalandı Silivri’de yoğurtlar barış ve kardeşliğe mayalandı

ÇEBİ “BİRLİKTELİĞİNİZ ÖMÜR BOYU SÜRSÜN”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, törende yaptığı duygusal konuşmada çifte mutluluklar diledi. Çebi, “Her zaman mutlu olmanızı diliyorum. Atatürk’ün ilke ve inkılapları dâhilinde ülkemiz için iyi ve başarılı bireyler olmanızı temenni ediyorum ve bu şekilde gelenek ve göreneklerimizi devam ettirmemiz çok önemlidir aile kavramı bizler için çok kıymetli olduğunu kültür yapımızdan belidir,” dedi. Başkan Çebi’nin konuşması, davetlilerden büyük alkış aldı ve çiftin ailesi için özel bir anı olarak kaydedildi.

KAYA: “DOSTLARIMIN EVLADININ YÜZÜKLERİNİ TAKMAKTAN MUTLULUK DUYDUM”

MHP eski İstanbul Milletvekili Atilla Kaya da törende bir konuşma yaparak çifte mutluluklar diledi. Kaya, “Dostlarımın evladının bu özel gününde yüzüklerini takmaktan dolayı çok mutluyum. Vildan ve Özkan’a bir ömür boyu mutluluklar diliyorum,” dedi. Kaya’nın bu sözleri davetlilerden büyük alkış aldı.

DAVETLİLER ÇİFTİN MUTLULUĞUNU PAYLAŞTI

Etkinlikte davetliler, çiftin mutluluğunu paylaştı ve onlara iyi dileklerde bulundu. Çiftin aileleri, Melek ve Turgut Tarhan ile Bahar ve Şükrü Kavak, bu özel günde ev sahipliği yaparak konukları ağırladılar. Aileler, konukları kapıda karşılayarak herkesle tek tek ilgilendi ve teşekkürlerini iletti.

YENİ BİR GELENEK: İSTEME TÖRENİ

Nişan töreninde, yeni bir gelenek olan isteme töreni de salonda gerçekleşti. Gelin ve damadın aileleri arasında yapılan bu sembolik törende, çiftin birlikteliği resmiyet kazandı. Bu özel an, davetliler arasında büyük heyecan yarattı.

EĞLENCELİ ANLAR: YEREL SANATÇI LATİF AYYILDIZ’LA HALAY

Davetliler, Iğdırlı sanatçı Latif Ayyıldız’ın yöresel türküler eşliğinde bol bol halay çekip hoşça vakit geçirdiler. Sanatçının performansı, törene katılan herkes tarafından büyük beğeni topladı ve gece boyunca eğlenceli anlar yaşandı.

DOSTLUK VURGUSU

Atilla Kaya ve Kemal Çebi, konuşmalarında gelinin babası Turgut Tarhan'ın dostları olduklarına özellikle vurgu yaptılar. Çebi, “Dostumun evladının bu özel gününde burada bulunduğum için çok mutluyum kendisini yıllardır tanıyoruz İnşallah evladı için hayırlı uğurlu olur ömür boyu mutlu olsunlar,” dedi.

Nişana katılan davetliler takılarını takarak çifte ömür boyu mutluluklar diledi. Vildan ve Özkan’ın nişan töreni, tüm detaylarıyla büyük beğeni topladı ve davetliler tarafından uzun süre unutulmayacak bir etkinlik olarak hafızalarda yer aldı. Yusuf Hakkı Doğan

Editör: Yusuf Hakkı Doğan