Maltepe Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında etkinlikler düzenledi. Yaşar Kemal Kültür Merkezi etkinlik alanında gerçekleşen etkinlikte bir kişi elindeki bıçakla kürsüye çıkarak tehlike saçtı. Etkinliğe gelen aileler korku dolu anlar yaşadı. Zabıta ve emniyet güçlerinin araya girmesiyle olay büyümeden engellendi.

“BAHARI VE UMUDU KARŞILADIĞIMIZ BUGÜNLERDE KINIYORUZ”

Olayın ardından Maltepe Belediyesi kamuoyuna bir bilgilendirme yaptı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerimiz kapsamında düzenlediğimiz Çocuk Şenliğimize yönelik provokasyon girişimine dair kamuoyunu bilgilendirme gereği hissediyoruz.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi etkinlik alanında gerçekleştirdiğimiz 23 Nisan Çocuk Şenliğimizde bir kişi provokasyon girişiminde bulunmuş, olay, zabıta ekiplerimizin ve emniyet güçlerimizin duruma erken müdahalesiyle herhangi bir tehlikeye yol açılmadan sonuçlanmış ve etkinliğimiz gün boyu sorunsuz devam etmiştir.

Tasarruf paketinde en büyük zarar yerel basına Tasarruf paketinde en büyük zarar yerel basına

Baharı ve umudu karşıladığımız bugünlerde başta çocuklarımızın geleceği olmak üzere Türkiye’nin yarınları için birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam edeceğiz. Herhangi bir olumsuzluğun yaşanmamasını sağlayan emniyet güçlerimize ve zabıta ekiplerimize teşekkür ediyoruz. Özellikle çocukları mutlu etmek amacıyla düzenlediğimiz şenliğimizi hedef alan bu davranışı kınıyor, olayın hukuki zeminde takibini yapıyoruz.