Ebru sanatıyla ilgili atölye çalışmalarına iki yıl önce tesadüfen başladığını ve eserler ürettikçe bu sanatı çok sevdiğini ifade eden Çevik “Ebu sanatıyla var olmak istedim ve ilk kişisel sergimi açtım. İkinci sergimi Maltepe’de açmak nasip oldu. Çok da güzel oldu. İnsanlar sanatla var olmalı. Günümüzde şiddete eğilim ve pek çok sorun var. İnsanlar sanatla iç içe olursa pek çok sorun azalır diye düşünüyorum.

İmamoğlu Küçükçekmece’de; 5 yıllık performansımız ödüllendirildi İmamoğlu Küçükçekmece’de; 5 yıllık performansımız ödüllendirildi

Eserlerimde kullandığım daha çok doğaüstü çalışmalar ile yaşamdan aldığım öykülerin yansımadır. Bu çalışmaların ham maddesinde, her ne kadar yaşanmışlıklar görseniz de kendinizden de izler görebilirsiniz.” diye konuştu. Sergide Çevik’in battal ve akkase teknikleriyle hazırladığı eserleri, ebru motiflerine yer verdiği çanta ve şalları sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Çevik’e Türkan Saylan Kültür Merkezi Kültür Sanat Koordinatörü Levent Turhan Gümüş tarafından plaket takdim edildi. Çevik’in sergisi 6 Mayıs’a dek Galeri Maltepe’de sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Editör: Yusuf Hakkı Doğan