Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mesut Öksüz misafirimiz oldu. Yaşam Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanımız Celal Karaali ve Haber Müdürümüz Tayfun Ercan’ın ağırladığı Öksüz iddialı bir aday olarak karşımıza çıktı. Öksüz, hem iş hayatında hem de sivil toplum çalışmalarında zor görevler üstlendiğini, göre üzerine koyarak katma değer yarattığını belirterek bunu siyasette de başarabileceğini ifade etti. İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi de olan Mesut Öksüz, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iş dünyasında en iyi şekilde temsil ettiğime inandığını da belirtti. İktidar partisinin her türlü olanak ile saldırdığı bir ortamda İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi olmak kolay değildir. Her siyasi görüşten, hatta çoğunluğu AK Partili olan züccaciye sektöründeki meslektaşlarımın komite ve meclis için bana güven duymasından dolayı gururluyum. Meslektaşlarımı ayrımsız en doğru şekilde temsil edebildiğim ortaya çıkıyor. Bu yönümle Başakşehir için oldukça doğru bir belediye başkanı profiline sahip olduğumu söyleyebilirim. Çünkü bundan önceki yıllarda muhafazakar eğilim göstermiş olan Başakşehir seçmeninin gönlüne girebilirim. Türkiye’de seçmenin kutuplara ayrıştırıldığı bir dönemde halkın bu kutupların bir parçası olarak görmeyeceği iş insanı kimliğimle ön plana çıkacağım. Öte yandan rakibimiz olan AKP’de gerek devam ederse mevcut belediye başkanı Yasin Kartoğlu gerekse de adları geçen AKP siyasetinin çok medyatik yüzleri olan diğer kişiler kutuplaşma siyasetinin oldukça sert yüzleri olarak biliniyorlar. Halk kendi içinden, kendilerini yormayacak olan Mesut Öksüz’le Başakşehir’de değişimi başlatacaktır.”

“KARABAT’I İTİCİ GÜCÜM OLARAK GÖRÜYORUM”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat’ın partisinin Başakşehir’deki eski ilçe başkanı ve belediye başkan adayı olduğunu hatırlatan Öksüz, “ Başakşehir’deki en önemli şanslarımızdan biri de Sayın Özgür Karabat. Ülke siyasetinin öne çıkan yüzlerinden biri haline gelen sayın Karabat Başakşehir örgütünün bir neferi olma özellliğini de hiç yitirmiyor. Başakşehir siyasetini en iyi bilenimiz O’dur. Seçimi kazandığımızda başarı önce Beyzade Kayabaşı başkanlığındaki örgütümüze yazılacak. Sonra Mesut Öksüz doğru adaydı deyip bana da takdir yazacaklar ama Başakşehir’de bu örgütlenmenin mimarı da, doğru kişinin adaylaşmasının da arkasındaki güç Özgür Karabat’tı diyecekler. O nedenle sayın Karabat’ı itici gücüm olarak görüyorum.”

“BAŞAKŞEHİRLİ ÇOCUKLARA FIRSAT EŞİTLİĞİ SUNACAĞIM”

Enflasyonda zam darbesi; Artık Halk Ekmek almak da zor Enflasyonda zam darbesi; Artık Halk Ekmek almak da zor

Mesut Öksüz  Başakşehir’i bir eğitim ve spor kenti olarak gördüğünü ifade etti. Öksüz, Başakşehir’de ki çocuklar ilkokuldan itibaren, belli spor branşlarına yönlenecek. Bir spor branşında faaliyette bulunmayan tek bir çocuk kalmayacak. Spor en iyi ve en ucuz reklam ve imaj aracıdır. Brezilya deyince aklımıza spor gelir, sporcuları gelir. İnsanların doğduğu yerdeki yerel anlayışlarda kaderlerini belirliyor. Başakşehirde doğan çocuklar okul çağına geldiklerinde hem mesleki yetenekleri hem sportif yetenekleri noktasında takibe alınacaklar.  En önemsediğim şey Başakşehirli çocuklarımıza fırsat eşitliği sunacağım. Bizim gençlerimiz hayatını planlarken bilinçli ve çoktan kararlarını vermiş birer birey olacaklar.  Başakşehir’de yaşlanmayı da keyifli hale getireceğiz. İlçemiz ama mavi yakalı, ama beyaz yakalı, ama tüccar… hangi iş kolunda çalırsa çalışsın katma değer üreten insanların yoğunlukta olduğu bir nüfusa sahip. Bu insanlarımızın emekli olup, hayattan keyif alacağı faaliyetlerde bulunması gereken yaşları geldiğinde Başakşehir’den kopmalarını istemiyoruz. Başakşehir’i emeklilik dönemlerimizi geçireceğimiz sosyal donatı alanları olan bir kente dönüştüreceğiz.” diye konuştu. SÜMEYRA DUĞAN- KENT YAŞAM

Editör: Editör Yazar