Seçim çalışmaları tüm partilerde devam ederken milletvekili adayları da belli oldu. Birçok partide listeler eleştirilmeye devam ediyor. Sinop Dernekler Federasyonu(SİNDEF) Genel Başkanı Hasan Dalkıran’ın CHP’den aday gösterilmemesi ise bunlardan biri oldu. Dalkıran’a bir destek ise Sinop Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Nermin Aydın’dan geldi. Aydın, Dalkıran’ın aday gösterilmemesi üzerine Sinop Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay’a sert tepki gösterdi.

AYDIN: “HARCAMAK İÇİN Mİ ADAY GÖSTERDİNİZ”

Aydın yazdığı yazıda şu ifadelere yer verdi:

“Engin Altay Hasan Dalkıran ı harcamak için mi Sinop'a gönderdi? SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran'ın Sinop Milletvekili Aday Adayı olup listeye konmaması işte bu soruları gündeme getirdi! Şimdi Sinoplu adına soruyorum? CHP'de Genel Başkan'a en yakın kişilerden birisi olan Engin Altay Sinoplulara hemşehrilerine kör mü bakıyor? Hasan Dalkıran sana en büyük desteği vermedi mi? Malıyla canıyla yanında olmadı mı? SİNDEF'i riske edip CHP'den yana tavır almadı mı? Ne zaman seni yalnız bıraktı?

AYDIN: “YAKIŞMADI ENGİN ALTAY”

Mahra Melin Pınar'ın babası Murat Pınar’ın hayvan ticareti Mahra Melin Pınar'ın babası Murat Pınar’ın hayvan ticareti

“Hasan Dalkıran madem Sinop'ta listeye giremeyecekti neden İstanbul'dan aday yapmadın yaptırmadın yoksa herkesin düşündüğü ya da söyleyemediğini söyleyelim, ‘Hasan Dalkıran'dan kurtulmak için mi’ Sinop'a gönderip onu ateşe attın ve bu duruma düşürdün? Daha önce Fatih Üstünbaş'ı belediye başkan adaylığında yalnız bıraktığın gibi bu kez de Hasan Dalkıran'a mı bunu reva gördün? Hadi Hasan Dalkıran'a bunu yaptın Sinop'a gönderdin İstanbul'da hiç mi Sinoplu yoktu bir tane bile hemşehrimizi aday yapmadın veya yaptırmadın?  Yoksa Sinoplunun dediği gibi kendinden başka kimsenin bir yerde olmasını istemiyor musun? Engin Altay sen isteyince neler yapabileceğini biliyoruz. Hangi yakınlarına, kimlere CHP belediyelerde nasıl yardımcı olduğunu, Kemal Kılıçdaroğlu'na nasıl yakın olduğunu parti içinde konumunu herkes biliyor. Olmadı Engin Altay küçük olsun benim olsun değil büyük olsun hepimizin olsun demeni beklerdik. Olmadı yakışmadı.” Sinop Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Nermin Aydın