2019 yılında göreve başlayan AK Parti Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, ilçede önemli projelere imza attı. Yıldırım, 5 yıllık görev sürecinde hayata geçirdiği 271 kalıcı eser ile yeni dönemde yapmayı hedeflediği 400 eserin tanıtımını yaptı ve “Ümraniye İstanbul’un yeni merkezi olmaya aday” dedi.

31 Mart 2019’da AK Parti’den Ümraniye Belediye Başkanı seçilen İsmet Yıldırım ve Yıldırım’ın belirlediği yeni belediye kadrosu, ilçe adına son yılların en büyük kazanımlarını elde etti. Yapılan prestijli projelerle kenti çekim, cazibe merkezine çeviren Ümraniye Belediyesi, 31 Mart 2024 tarihinden sonra daha fazlasını yapmak için hazır.

YILDIRIM’DAN İKİNCİ 5 YIL LANSMANI
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, 31 Mart seçimlerinde yeniden AK Parti’nin adayı olarak açıklandı. 2019’dan bu yana Ümraniye’ye kazandırdığı 271 kalıcı eser ile yeni dönemde hedeflediği 400 yeni projeyi düzenlediği tanıtım toplantısı ile tüm Ümraniyelilere duyurdu.


 
Başkan Yıldırım, 5 yıllık görev süresince Ümraniye’de imardan kentsel dönüşüme, ulaşımdan alt yapıya, çevreden kültür-sanata, eğitimden sağlık ve sosyal hizmetlere, gençlik ve spor hizmetlerinden afet koordinasyonuna, halkla ilişkilerden dış ilişkilere kadar yaptığı çalışmalarıyla ilçeyi adeta bir cazibe merkezi haline getirdi. Ümraniye’de önemli noktaları birbirine bağlayan ve yapımı tamamlanan yeni kavşaklar, bağlantı yolları ile bin 549 araç kapasiteli 3 yeni otopark ulaşım sorununa büyük oranda çözüm sağladı.


 
2 YENİ MEYDANIN TEMELİ ATILDI
Başkan Yıldırım’ın prestij projeleri olan ‘Millet Bahçeleri’ Ümraniye’ye nefes aldırdı. Ümraniye’ye 3 yeni meydan kazandıran Başkan Yıldırım, 2 yeni meydanın daha temelini attı.

EĞİTİME BÜYÜK YATIRIM
İlçeye 12 yeni eğitim tesisi kazandırıldı. 7 eğitim tesisinin yapımı devam ederken, 25 yeni okul ve eğitim tesisinin yapımı da planlanıyor. Ayrıca Ümraniye’de 6 yeni kütüphane hizmete girerken, 2 kütüphanenin yapımı ise devam ediyor.

SAĞLIKTA DEVRİM GİBİ HİZMET 
Ümraniye’ye 4 aile sağlığı merkezi ile birlikte Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Ek Hizmet Binası hizmete açıldı.

SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖRNEĞİ
Ümraniyelilerin sağlıklı, kaliteli ve hesaplı hizmet alabildiği 6 yeni sosyal tesis yapıldı. Yeni ibadethaneler ilçeye kazandırıldı.


SPORA BÜYÜK DESTEK
Ümraniye Belediyesi son 5 yılda 18 yeni spor tesisi yaparak, sporcuların hizmetine sundu. Ümraniye genelinde 67 tane çok amaçlı saha ile 22 tane halı saha yapılırken, 5 adet yarı olimpik yüzme havuzu vatandaşların ve sporcuların hizmetine sunuldu.

YENİ DÖNEMDE AÇILIŞSIZ GÜN OLMAYABİLİR
Başkan İsmet Yıldırım, yaptığı lansman programında Ümraniye’nin çehresini değiştirecek ve Ümraniyelilerin hayatına değer katacak 400 yeni eseri tanıttı.

Başkan Yıldırım’ın yeni dönemde yapmayı hedeflediği projelerden bazıları şöyle;  
Kongre Merkezi ve Yamanevler Şehir Parkı, Oyuncak Müzesi, Hekimbaşı Çocuk Köyü, Binicilik Tesisi, Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, Çocuk Sanat Akademisi, Afet Lojistik Merkezi, Bilim Merkezi, Masal Evleri, Dijital Kütüphane, Moda Okulu ve Ümraniye Gül Festivali…
Bunların yanında yeni kütüphaneler, eğitim merkezleri, yeni yol ve kavşaklar, yeni spor merkezleri, yeni otoparklar, çok amaçlı spor sahaları, yeni okullar, kreşler ve anaokulları, ağız ve diş sağlığı merkezleri gibi çalışmalarda tamamlanarak en kısa sürede Ümraniyelilerin hizmetine sunulacak.

YILDIRIM: GÜZEL İNSANLARIN DESTEĞİ SAYESİNDE

Ataşehir 23 Nisan’da çocuklar gibi şen Ataşehir 23 Nisan’da çocuklar gibi şen

“İstanbul’un yeni merkezi olmaya aday Ümraniye” diyen Başkan Yıldırım, “Ümraniyemizin güzel yarınları için prestijli projelere imza attık. Atmaya da devam edeceğiz. Bugüne kadar ne yaptıysak hepsi Ümraniyemizin güzel insanlarının verdiği destek sayesinde oldu. Yine o sayede olacak. Bu vesileyle geçen 5 yıllık süreçte desteğini hiçbir zaman esirgemeyen başta Ümraniyemizin kadirşinas halkına, gençlere, ev hanımlarına, esnafımıza, öğrenci kardeşlerime, fedakar dava arkadaşlarıma, il ve ilçe teşkilatımızın kıymetli mensuplarına, saygıdeğer bakanlarımıza ve milletvekillerimize, beraber görev yaptığım kaymakamlarımıza ve bağlı birim müdürlerine, başkan yardımcılarıma, müdürlerime, personelime ve tabi ki eşime ve aileme çok teşekkür ediyorum” dedi. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Anıl Kılıçlı